ستایش اسرائیل ممکن است امیدهای پناهندگی ایران را برای فرقه حریدی ضد صهیونیستی از بین ببرد


سخنگوی فرقه حریدی ضد صهیونیستی در حال تمجید از ارتش اسرائیل در کلیپی که روز چهارشنبه توسط تایمز اسرائیل بازیابی شد ، ضبط شد ، چیزی که می تواند تلاش مداوم این گروه افراطی برای درخواست پناهندگی در جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرد.

این کلیپ-مکالمه زوم که اندکی پس از جنگ غزه در ماه مه گذشته با حماس درگیر شد-نشان می دهد که اوریل گلدمن ، سخنگوی لو طهور اتهامات “استفاده بیش از حد نیروی هوایی ارتش اسرائیل در 11 روز جنگ” را به عنوان “شوخی” رد می کند.

“آنجا [are] افرادی که همیشه می گویند “چگونه به کودکان حمله می کنید؟” آنجا [are] گاه به گاه[ies] با کودکان! ‘… این مزخرف است زیرا شما می دانید چگونه [Israel] مراقبت[s] در باره [these] همه چیز بسیار بیشتر از آمریکایی ها است. “

این کلیپ پس از بازیابی فرقه 280 عضو – که شامل شهروندان اسرائیل ، ایالات متحده و کانادا می شود – به تدریج راه خود را از گواتمالا و محل استقرار آنها در ایران آغاز کرده است. به

یکی از منابع ، بستگان اعضای فرقه و گروه های حقوق قربانیان به دولتهای اسرائیل ، ایالات متحده و گواتمالا اطلاع داده اند که اگر نگران باشند که لو طاهور به ایران برسد ، می توانند یک “حادثه دیپلماتیک عظیم” باشد ، اما مقامات در این زمینه دیر عمل کرده اند. گفت.

یکی از خویشاوندانش به سایت خبری Ynet با اشاره به معامله اسرا در سال 2011 با حماس که در آن اسرائیل 1027 محکوم تروریست فلسطینی را در ازای سرباز گیلاد شالیت که بازداشت شده بود ، آزاد کرد ، گفت: “قرارداد شلیت در کنار این بازی کودکانه به نظر می رسد.” اسیر از سال 2006

بر اساس اسنادی که در سال 2019 به دادگاه فدرال آمریکا ارائه شد ، لو طهور در سال 2018 با درخواست بیعت با ایران ، با آیت الله علی خامنه ای بیعت کرد و مدعی شد که به دلیل مواضع ضد صهیونیستی خود با آزار و اذیت مواجه شده است.

یک منبع آشنا گفت ، در هفته های اخیر ، چندین گروه کوچک از اعضای لو طهور گواتمالا را به مقصد خاورمیانه ترک کرده و به دنبال ورود از طریق مرز ایران به کردستان عراق به ایران هستند. تلاش های مقامات و بازرسان خصوصی که توسط گروه های حقوق قربانی استخدام شده اند موفق شده اند برنامه های سفر فرقه را به طور موقت به تعویق بیندازند ، به طوری که برخی از اعضا با ورود به فرودگاه در گواتمالا متوجه شدند پاسپورت آنها رد شده است.

به نقل از Ynet ، مقامات گواتمالا پیش از این تعدادی از اعضای فرقه را که دارای تابعیت آمریکا هستند و ظاهراً در روزهای اخیر در حال عزیمت به ایران بودند ، بازداشت کرده اند.

به گزارش یشیوا ورلد نیوز ، که برای اولین بار در هفته های اخیر از تلاش فرقه به ایران خبر داده بود ، یکی از کسانی که در عراق حضور داشت اوریل گلدمن سخنگوی لو طهور به همراه امرام موشه یوسف روزنر و یوسف هنوچ هلبرانس بود.

دختران لو طهور در دسامبر 2013 در چتم ، انتاریو قدم می زنند. (ضبط صفحه: YouTube)

گلدمن در ویدئوی زوم در تابستان گذشته شنیده شد که کسانی را که با فلسطینی ها همدردی می کنند مورد تمسخر قرار می دهد. او می گوید: «ای فلسطینی ها! بنابراین خالص (ییدیش برای بدبخت). آنها به آنها حمله می کنند. ‘ این یه شوخیه. بین من و شما ، همه می دانند که این یک شوخی است. “

شمیل وینگارتن در کنار گلدمن نشسته و سرش را تکان می دهد و در تهاجم مشترک مقامات آمریکایی و محلی گواتمالا در ماه ژوئیه به ظن سوء استفاده و ربودن کودکان دستگیر شد. گفته می شود واینگارتن یکی دیگر از رهبران تأثیرگذار در لو طاهور است.

این گروه به عنوان یک فرقه و “طالبان یهودی” توصیف شده اند ، زیرا زنان و دختران بزرگتر از 3 سال ملزم به پوشیدن لباسهای مشکی بلند هستند که تمام بدن خود را پوشانده و تنها صورت خود را در معرض دید قرار می دهند. مردان بیشتر روزهای خود را در نماز و مطالعه بخشهای خاصی از تورات می گذرانند.

“ازدواج” بین نوجوانان خردسال و اعضای مسن رایج است.

عبری را به روشی سرگرم کننده و منحصر به فرد بیاموزید

اخبار اسرائیل را دریافت می کنید … اما می دانید گرفتن آی تی؟ در اینجا شانس شما این است که نه تنها تصویر بزرگی را که در این صفحات پوشش می دهیم ، درک کنید ، بلکه همچنین جزئیات مهم و شاداب زندگی در اسرائیل

که در Streetwise Hebrew برای انجمن تایمز اسرائیل، هر ماه چندین عبارت عامیانه محاوره ای را پیرامون یک موضوع مشترک یاد می گیریم. اینها کلاسهای صوتی عبری با اندازه کوچک هستند که ما فکر می کنیم واقعاً از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بدانید بیشتر بیاموزید قبلاً عضو هستید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنید

تو جدی هستی. ما از آن قدردانی می کنیم!

به همین دلیل است که ما هر روز سر کار می آییم – برای ارائه خوانندگان فهیم مانند شما که باید اسرائیل و جهان یهود را مطالعه کنند.

بنابراین اکنون ما یک درخواست داریمبه بر خلاف سایر رسانه های خبری ، ما دیواری پرداخت نکرده ایم. اما از آنجایی که روزنامه نگاری ما پرهزینه است ، از خوانندگانی دعوت می کنیم که روزنامه تایمز اسرائیل برای آنها مهم شده است تا با پیوستن به ما در حمایت از کار ما کمک کنند. جامعه تایمز اسرائیلبه

با پرداخت 6 دلار در ماه می توانید از روزنامه نگاری با کیفیت ما در حین لذت بردن از روزنامه تایمز اسرائیل کمک کنید بدون تبلیغات، و همچنین دسترسی به محتوای منحصر به فرد که فقط برای اعضای انجمن Times of Israel در دسترس است.

به انجمن ما بپیوندید به انجمن ما بپیوندید قبلاً عضو شده اید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنیددیدگاهتان را بنویسید