سردرد با جراحی کاهش وزن رژیم غذایی با پروتئین بالا

چرا وقتی از رژیم غذایی پر کربوهیدرات به رژیم پر پروتئین تغییر می کنیم، دچار سردرد می شویم؟ بسیاری از بیماران جراحی کاهش وزن این را می پرسند.

در واقع، هنگام پیروی از یک رژیم غذایی پر پروتئین و کم کربوهیدرات، دلایل مختلفی برای سردرد وجود دارد. مهمتر از آن، چندین کار کوچک وجود دارد که می توانیم برای تسکین سردرد انجام دهیم:

اول، زمانی که ما از یک رژیم کربوهیدرات فرآوری شده به یک رژیم غذایی با پروتئین بالا که توسط اکثر پزشکان و متخصصان تغذیه در جراحی کاهش وزن ( چاقی) توصیه می شود، تغییر می کنیم، مصرف تریپتوفان را افزایش می دهیم. فهرست کوتاهی از غذاهای سرشار از تریپتوفان شامل پنیر، گوشت، آجیل و دانه های سویا است. خوردن تریپتوفان باعث ترشح سروتونین در مغز می شود که یک منقبض کننده عروق است: رگ های خونی ما را سفت می کند. در مقادیر کم، این به ما کمک می کند احساس خوبی داشته باشیم. اما در مقادیر بیشتر ما عادت نداریم باعث سردرد می شود.

برای متعادل کردن افزایش تریپتوفان (اسید آمینه – چیز خوبی است) ما باید کربوهیدرات های پیچیده مناسب را در جراحی کاهش وزن خود بگنجانیم، ریتم غذا خوردن: ۲B / 1B (۲ بایت پروتئین / ۱ بایت کربوهیدرات). در اینجا چند انتخاب غذایی هوشمندانه برای رژیم کاهش وزن شما آورده شده است:

کربوهیدرات ها:

یک سیب

کنگر فرنگی

ریحان

جوانه لوبیا

چغندر

هویج

کرفس

کران بری

گزینه

لوبیا سبز

گلابی

اسفناج

کدو حلوایی

چربی:

روغن زیتون

پروتئین:

گوشت بره

عدس

ماهی تن

بوقلمون

در مرحله بعد، ما باید کاملاً مطمئن باشیم که رژیم غذایی خود را با ویتامین ها و مواد معدنی ضروری تکمیل می کنیم، و در این لیست، من شخصاً مکمل های گیاهی را قرار می دهم که قرن ها استفاده از انسان برای سلامت و رفاه ما مفید بودن آنها ثابت شده است. لطفا لیست مکمل را مرور کنید:

گل داوودی: ۲۰۰-۳۰۰ میلی گرم در روز

زنجبیل: ۱۵۰۰ میلی گرم در ۳ نوبت (۵۰۰ میلی گرم) در روز مصرف می شود.

منیزیم: ۱۰۰۰ میلی گرم در روز (WLS پس از عمل به کمبود منیزیم شناخته شده است)

کلسیم و ویتامین D: 1000 میلی گرم در روز

ویتامین B6: 50-100 میلی گرم در روز

ویتامین B کمپلکس طبق تجویز پزشک، خوراکی، زیر زبانی یا تزریقی

اگر صبح با سردرد از خواب بیدار می‌شوید، توصیه می‌کنم یک وعده Emergen-C مصرف کنید. من قویاً معتقدم که Emergen-C برای ما سالم است زیرا در یک وعده ۶۰ میلی گرم منیزیم و ۲۰۰ میلی گرم پتاسیم دریافت می کنید. ۶۰ میلی گرم سدیم و ۵۰ میلی گرم کربنات کلسیم. (الکترولیت های شما)؛ علاوه بر ویتامین های B6 و B12؛ ویتامین C، نیاسین، تیامین، روی و چند مورد دیگر. بای پس معده کوچک و بای پس معده می تواند این مکمل را به سرعت جذب کند و مصرف آن سخت و دردناک نیست. اگر Emergen-C را امتحان نکرده اید، لطفاً این کار را انجام دهید. به عنوان یک یادداشت، رژیم مولتی ویتامین معمولی خود را هنگام مصرف Emergen-C ادامه دهید. برای تغذیه بیشتر از این محصول محلول در آب استفاده کنید.

اگر سردرد مزمن است و به رژیم غذایی پر پروتئین بیش از جراحی کاهش وزن مشکوک هستید، لطفاً برای تعیین علت سردرد، یک دفترچه یادداشت سردرد داشته باشید. دکتر الکس دوارت پیشنهاد می کند که این موارد را پیگیری کنید:

رژیم غذایی – رژیم غذایی و آلرژی غذایی شایع ترین علت سردرد است.

هورمون ها – نوسانات سطح هورمون باعث سردردهای مکرر می شود.

آب و هوا – تغییرات در فشار جو و سایر شرایط آب و هوایی می تواند باعث سردرد شود.

استرس – علت مکرر سردرد.

تغییر در روال – شناخته شده است که اختلال در روال معمول (مثلا تغییر رژیم غذایی) باعث سردرد می شود.

مشکلات دندانی یا جراحی ریشه باعث سردرد می شوند

محرک های حسی – بینایی، بویایی و شنوایی می توانند باعث سردرد شوند.

هیپوگلیسمی باعث سردرد می شود.

به نظر من داروهای گیاهی سردرد نسبت به درمان های شیمیایی بدون نسخه موثرتر و کمتر مخرب هستند. سعی کنید رژیم غذایی خود را با تب، زنجبیل، جینکو بیلوبا، بابونه، کپسایسین و/یا سنبل الطیب تکمیل کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر