سرمربی سابق تیم ملی: انگیزه زیادی در چهره بازیکنان وجود دارد/ هیچ تیمی را دست کم نگیریم


محمدمهدی ایزدپناه گفتراه می رویم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری داد، درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال در سه بازی اول جام آسیا تصریح کرد: بعد از بازی با قزاقستان گفتم قدرت تیم ما همان چیزی است که در این دیدار دیدیم و نشان دادیم قزاق ها از ما دور هستند و دو شکست قبلی هم تصادفی بوده است. حدادی و لاغری را در اولین دیدار مقدماتی جام جهانی در اختیار نداشتیم و در بازی دوم نیز ارمغانی از تیم شناخت کافی نداشت.

وی درباره دیدار با ژاپن گفت: چیزی که در این دعوا بیشتر به چشم می آمد این بود که بچه ها فقط برای برد به دعوا آمدند و از فعل آرزوی خوب استفاده کردند. بچه ها خیلی با انگیزه بودند و کادر فنی کارشان را به خوبی انجام دادند.

متخصص بسکتبال ایران گفت: از رهبری عالی حامد حدادی نباید به راحتی گذشت، به نظر من او در دیدار مقابل ژاپن بسکتبال فراتر از سطح آسیا بازی کرد. واتانابه، بازیکن ژاپنی که در NBA بازی می کند، اصلا در سطح حامد نبود و به نظر می رسد برای رسیدن به او باید بیشتر تلاش کند. او در ابتدای مسابقه توپی را از دست حدادی وارد سبد کرد اما دیگر چیزی از او ندیدیم. حتی محمد جمشیدی هم خطای بسیار هوشمندانه ای از این بازیکن گرفت.

وی ادامه داد: سعید ارمغانی سرمربی ملی پوش بازیکنان را به خوبی در زمین حرکت داد و نشان داد که با شاگردانش به خوبی آشنا شده است.

ایزدپناه افزود: با این بازی بچه ها توقعمان بالا رفت و قطعا یکی از مدال آوران این کورس خواهیم بود که امیدوارم طلا شود.

سرمربی سابق تیم ملی تاکید کرد: یک چیز را هرگز نباید فراموش کرد. در پلی آف هم نباید هیچ تیمی را دست کم بگیریم چون اگر این اتفاق بیفتد مثل همان سالی می شود که به اردن باختیم و المپیک را از دست دادیم اما مطمئنم بچه ها هیچ تیمی را دست کم نخواهند گرفت و با همان قدرت و شاید. اقدام قوی تر در برابر حریفان بعدی.

او در مورد اینکه آیا شما استرالیای اصلی هستید یا خیراغلب حریف ایران می دانید: استرالیا تیمی نیست که تعدادی از مهم ترین بازیکنان خود را آورده باشد اما در کل بسکتبال آنها فراتر از آسیا است. به نظر من اگر بچه ها با همین فرمان جلو بروند، برد مقابل استرالیا دور از دسترس نیست. حامد حدادی را داریم که در این مدت انگیزه زیادی دارد. برگشت او انجام می دهد، مسدود کردن او این کار را می کند، امتیاز می گیرد و پاس های خیلی خوبی می دهد. چه چیز دیگری از یک بازیکن می خواهیم؟

ایزدپناه در پایان گفت: حضور دو بازیکن جوان و کم تجربه مانند سجاد گبان و متین آقاجانپور نیز قابل تقدیر است. آنها در این دو دیدار نشان دادند که شاید در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

انتهای، آخر پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید