سفر به عتبات در آستانه عرفه گران شد/ حداقل قیمت پروازها ۱۱ میلیون تومان است!


به گزارش خبرنگار حج و سفر زیارتی خبرگزاری فارس، سفرهای زیارتی به عتبات از سال گذشته که ویزای سفر هوایی عراق حذف شد و دلیل اصلی آن گرانی بلیط هواپیمای عتبات بود، در ماه های مختلف افزایش یافته است.

بن الحرامین در روزهای اخیر

با بازگشایی مرز زمینی با عراق به نظر می رسید هزینه های سفر کاهش می یابد و زائران می توانند با هزینه کمتری به کربلا مشرف شوند، اما هزینه ها نه تنها کاهش یافت بلکه افزایش یافت. تا جایی که هزینه پروازهای عتبات که در ابتدای این سفرها ۸.۵ میلیون تومان بود به بیش از ۹ میلیون تومان رسید.

حداقل هزینه سفر هوایی عتبات به ۱۱ میلیون تومان رسید!

اکنون در آستانه عرفه که بسیاری از عاشقان حسینی مشتاق زیارت کربلا هستند، قیمت پروازهای عراق با کاروان های زیر نظر سازمان حج و زیارت در یک هفته از ۱۱ میلیون تومان و حتی در برخی زیارت ها آغاز می شود. میره تا ۱۲۵۰۰۰۰۰ تومان رسیده.

چرا هزینه سفر به کربلا در عرفه گران شد؟

همچنین هزینه سفر زمینی به عتبات که از ۴ میلیون و ۴۰۰ تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. هزینه اقامت در عرفه در حال افزایش است. زیرا هتلداران عراقی در مناسبت های خاص هزینه های اقامت را افزایش می دهند و همین امر باعث شده هزینه سفر زمینی به عتبات بالا برود.

بلیط تکی نجف حدود ۴ میلیون تومان قیمت داشت

البته نه تنها هتلداران عراقی، بلکه حتی شرکت های هواپیمایی داخلی در مناسبت های خاص بدون هیچ بهانه ای نرخ کرایه را افزایش می دهند. اکنون که سفرهای زیارتی عتبات برای عرفه آغاز شده، قیمت بلیت تکی نجف اشرف از حدود چهار میلیون تومان شروع می شود. در حالی که قیمت بلیط هواپیما عتبات برای رفت و برگشت با کاروان های زیارتی زیر نظر حج و سازمان سفرهای زیارتی اکثرا زیر ۵ میلیون تومان است.

درست است مقامات کشور ما تاثیر چندانی در تعیین قیمت هتل های عراق ندارد، اما انتظار می رود حداقل اقداماتی برای کاهش قیمت پروازهای عتبات انجام شود تا نوستالژی زیارت عتبات در دل عاشقان حسینی باقی نماند. ، و سفر به عتبات نیز سفر محسوب می شود. لوکس حساب نمیشه

به گزارش فارس، سفر به عتبات از طریق هوایی و زمینی امکان پذیر است زمینی قرار است در قالب کاروان زیر نظر سازمان حج و زیارت باشد و زائران تنها از مرزهای مهران و شلمچه به عراق سفر کنند. همچنین اعزام زائران عتبات برای عرفه از روز گذشته آغاز شده و تا ۲۷ تیرماه ادامه دارد.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید