سم زدایی، حذف مواد زائد و کاهش وزن – آیا آنها به هم مرتبط هستند؟

حذف صحیح مواد زائد سمی از بدن، یکی از عناصر کلیدی در دستیابی به کاهش وزن موفق و دائمی است. با این حال، بسیاری از مردم یک رژیم غذایی یا برنامه کاهش وزن را شروع می کنند و از این یکی که جنبه بسیار مهم کاهش وزن و مدیریت وزن است، غفلت می کنند.

سم زدایی و دفع مواد زائد از بدن دقیقاً خوشایندترین موضوع نیست، اما برای کاهش وزن و حفظ سلامت کلی حیاتی است. اگر در حال شروع یک برنامه کاهش وزن هستید و می خواهید سم زدایی را بخشی از آن برنامه کنید، باید به خاطر داشته باشید که تجمع مواد زائد سمی در بدن شما ممکن است ۱۰، ۲۰، ۳۰ یا حتی ۵۰ سال طول بکشد تا جمع شود. بنابراین انتظار نتایج یک شبه از برنامه سم زدایی را نداشته باشید.

از بین بردن مواد زائد سمی از بدن می تواند ناراحت کننده باشد، اما بهتر است در حال حاضر کمی ناراحتی جزئی داشته باشید تا اینکه بعداً به یک بیماری بزرگ مبتلا شوید. حذف کامل تمام سموم از بدن می تواند هفته ها تا ماه ها و در برخی موارد حتی سال ها طول بکشد. اما در عرض چند روز وزن کم خواهید کرد و احساس انرژی بسیار بیشتری خواهید داشت.

اکثر افرادی که برنامه سم زدایی را شروع می کنند، هرگز آن را تا انتها نمی بینند. آنها ممکن است کمی احساس ناراحتی و کمی ناراحتی داشته باشند و قبل از اینکه برنامه فرصتی برای کار پیدا کند، برنامه را رها کنند.

برای یک برنامه سم زدایی ساده، طبیعی و ساده که می توانید از امروز شروع کنید به شرح زیر است. می توانید با افزایش میزان آبی که در روز می نوشید، برنامه را شروع کنید، حداقل ۱۲ تا ۱۴ لیوان آب در روز.

هر ماده غذایی با محتوای آب بالا در حالت طبیعی خود تا حد امکان به طبیعت نزدیک است که میوه ها و سبزیجات زیادی دارد. هر روز صبح بین ساعت ۷ صبح تا ۱۲ بعد از ظهر، هر یک از میوه های زیاد و یک آب میوه تازه طبیعی، بدون هیچ غذای دیگری می نوشند. این به بدن زمان می‌دهد تا ضمن جذب مواد مغذی حیاتی، پاک‌سازی شود و انرژی را برای انجام فرآیند سم‌زدایی آزاد کند.

در طول فرآیند سم زدایی خود، از شر تمام غذاهای گوشتی موجود در رژیم غذایی خود، به همراه تمام محصولات لبنی، و هر گونه فرآورده جانبی حیوانی خلاص شوید. گوشت و لبنیات بیشترین سموم را در بدن ایجاد می کنند و بنابراین باید از رژیم غذایی حذف شوند.

در این زمان هیچ غذای تصفیه شده ای که شکر تصفیه شده، آرد تصفیه شده و سایر غذاهای فرآوری شده باشد، مصرف نشود. مطمئناً هیچ کافئین یا نوشیدنی های کافئین دار در طول سم زدایی شما نباید مصرف شود.

سعی کنید ۸۵ درصد غذای خود را به صورت خام و غیرطبیعی مصرف کنید، از غذاهای فرآوری شده که غذاهای داخل قوطی، جعبه یا کیسه هستند دوری کنید. به منظور کمک به دستگاه گوارش خود در از بین بردن مواد زائد، غذاهای پر پروتئین و غذاهای پر کربوهیدرات یا قند را ترکیب نکنید.

اگر توپ یا حرکات شما حداقل به سه مورد افزایش پیدا نکرده است، ممکن است نیاز به پاکسازی روده داشته باشید.

پاک کننده های کالین زیادی در بازار وجود دارد، اما باید مراقب باشید، مطمئن شوید که هر پاک کننده روده بزرگی که می خواهید استفاده کنید، ۱۰۰% طبیعی است، بدون افزودنی، مواد نگهدارنده یا رنگ.

اکثر افرادی که گوشت خوار هستند از میزان وزنی که در طی فرآیند سم زدایی و پاکسازی مناسب روده بزرگ از دست می دهند شگفت زده می شوند. این به این دلیل است که روده بزرگ می تواند تا ۱۵۰ پوند مواد مدفوع جاسازی شده را که برای چندین سال انباشته شده است، نگه دارد.

بنابراین هدف در اینجا این است که سیستم گوارش خود را به منظور پردازش، هضم، جذب و حذف غذا از سیستم گوارشی تمیز کنید. این به شما یک شروع عالی در برنامه کاهش وزن می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر