سوریه در برابر جنگ تحمیلی پایدار خواهد ماند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، “بتینا شعبان مشاور رئیس جمهور سوریه گفت که این کشور به ایستادگی در برابر جنگ تحمیلی ادامه خواهد داد و دستورات کسی را نمی پذیرد.

بر اساس این گزارش، بتینا شعبان در گفت و گو با روزنامهاترعمان تاکید کرد: آمریکا و متحدان غربی آن جنگ تروریستی علیه سوریه به راه انداخته و ثروت آن را می دزدند و تحریم های اقتصادی غیرقانونی را با هدف تضعیف آن اعمال می کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا و متحدانش تاریخ را نخوانده اند، گفت: سوریه به ثبات و پیروزی های پی درپی ادامه خواهد داد و کسی که آن را دیکته کند نخواهد پذیرفت.

بتینا شعبان همچنین ثبات بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ارتش سوریه و همبستگی و اتحاد مردم این کشور را از دلایل ثبات سوریه در مقابل توطئه های غربی دانست که می خواهند به این کشور آسیب بزنند.

وی در عین حال بر اهمیت حمایت دوستان و متحدان سوریه از جمله روسیه و ایران و حمایت معنوی و دیپلماتیک عمان برای ایستادن در کنار سوریه تاکید کرد.

شعبان افزود: ارتش سوریه به نتایج بزرگی دست یافته و اکثر مناطق را از چنگال تروریسم رها کرده و آمریکا و ترکیه را به مداخله مستقیم برانگیخته است. منطقه آمریکا تانف و شمال شرق سوریه و شمال غرب ترکیه آن را برای تجاوز به نفت، گندم و زمین سوریه اشغال کرده اند.

وی تاکید کرد: جنگ متوقف نخواهد شد زیرا هدف تصمیم مستقل سوریه است. آنها به تحریم های اقتصادی غیراخلاقی متوسل می شوند تا مردم سوریه را تضعیف کنند و دمشق را مجبور به پذیرش چیزهایی کنند که آنها دیکته می کنند.