سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر به کار خود پایان داد – خبرگزاری مهر ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر ، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیئت داوران سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر متشکل از رضا بهارلو، علی قربانی و خداداد رضایی رای خود را در ساعت ۲۴ اعلام کردند. . پایان جشنواره

مصطفی مردانی اظهار داشت: در قسمت نمایش خیابانی کاظم عزیز و زهرا امینی با نمایش «سرباز حاج قاسم» از بوشهر تجلیل شد.

وی افزود: در نمایش صحنه ای، زینب محمدی با نمایش «اوزال الیزه از بوشهر به عنوان طراحی صحنه و لباس و همچنین یونس رزاقی پور با نمایش «روایتی از نوعی درد» از احرام تشید برای طراحی صحنه، امین خیاط با نمایش «بجز «مرده» به عنوان طراحی صحنه برگزیده معرفی شد.

سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر به کار خود پایان داد

وی گفت: محسن زنده بودی و محمدرضا سلیمانی با نمایش «روایتی از درد» ساخته اهرم تشیر و عماد عرب زاده با نمایش گلوگاه های خونین خارگ موسیقی انتخاب شد.

مردانی یادآور شد: بازیگر جوان این جشنواره رقیه حیدری با نمایش “روایتی از درد” ساخته اهرم و رقیه جهانگیری با نمایش “بجز قتل» دیر معرفی شد.

وی ادامه داد: فاطمه ارزنده با اجرای «روایت درد» ساخته اهرم و شکوفه هاشمی تنگستانی با اجرای «روایت یک داستان ناتمام» از بوشهر در بخش بازیگری زن تجلیل شدند.

وی بیان کرد: یلدا شجاعی با نمایشاوزال الیزه» بوشهر، زهرا قلی زاده و پریسا درویشی با نمایش «بجز قتل» مقام سوم بازیگری زن را کسب کرد.

ادامه داد: محمد کلی با نمایشاوزال الیزه” از بوشهر تظیم برای بازیگری مرد، صادق عالی با نمایش “روایت جنس درد” از اهرم رتبه سوم، غلامرضا بردستانی با نمایش “بجز قتل» از دیر دوم شد و عباس منظری با نمایش «حنجره های خونین» از خارگ آنها مقام اول بازیگری مرد را کسب کردند.

در بخش نویسندگی کاظم ارجمندنیا با نمایش “اوزال الیزه» از بوشهر تجلیل شد و نمایش «گلوی خونین» نوشته عباس منظری از خارگ رتبه سوم «روایتی از درد» نوشته یونس رزاقی پور از اهرم، رتبه دوم و «بجز قتل» نوشته محمد فخرایی موتلفه رتبه اول کتبی را کسب کرد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر افزود: به کارگردانی عباس منظری با نمایش گلوگاه خونین از خارگ مقام سوم یونس رزاقی پور با نمایش “روایت جنس درد” از اهرم رتبه دوم و محمد فخرایی کاملا با نمایشبجز قتل» به عنوان اولین کارگردان این جشنواره اعلام شد.

مصطفی مردانی افزود: جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر از ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه با هفت نمایش در دو بخش صحنه ای و خیابانی در مجتمع فرهنگی هنری نهمین روز بوشهر برگزار شد.

گفت: «لارینگ» نمایش می دهد سلام خونین، «داستان درد» وبجز مقتل» به عنوان نماینده استان بوشهر در جشنواره سراسری تئاتر بسیج نیز معرفی شد.