شما مسئول سلامتی خود هستید

بله، درست است: شما کنترل سلامت خود را در دست دارید. بیایید ابتدا این افسانه رایج را روشن کنیم که اگر سابقه مشکلات سلامتی در خانواده نزدیک خود دارید، محکوم به فنا هستید و هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید. واقعیت: ۸۰ درصد سلامت شما تحت کنترل شماست و تنها ۲۰ درصد آن تحت تأثیر سابقه خانوادگی است. اگر احساس می کنید آنطور که می خواهید سالم نیستید یا پزشک قبلاً به شما هشدار داده است که باید سبک زندگی خود را تغییر دهید، اکنون زمان شروع است. کلمه کلیدی انتخاب سبک زندگی است.

بنابراین این سبک زندگی باید شامل: تغذیه خوب، مدیریت وزن، تناسب اندام، مدیریت استرس و مصرف مکمل های غذایی مناسب باشد.

تغذیه خوب: اگر به فست فود معتاد هستید، حداقل باید این غذاها را از رژیم غذایی خود حذف کنید. از جمله چیزهایی مانند نوشابه و آب نبات. آنها برای شما مضر هستند و به مجموعه ای از بیماری ها کمک می کنند.

مدیریت وزن: حفظ وزن در سطح سالم بسیار مهم است. چاقی یکی از عوامل اصلی سکته قلبی و غیره است. یک وزنه خوب پیدا کنید و آن را هدف بگیرید. لازم نیست یک مدل لاغر باشید!

تناسب اندام: برخی از افراد دوست دارند ورزش کنند، بنابراین این مرحله آسان است اما بسیاری از ما از آن متنفریم. برای تناسب اندام لازم نیست دونده ماراتن باشید. پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری، هر یک از این فعالیت ها خوب است. سعی کنید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در روز انجام دهید و لازم نیست این کار یکباره باشد، بلکه باید در بیشتر روزهای هفته باشد. تمریناتی را که دوست دارید انجام دهید!

مدیریت استرس: اگر شما هم مانند بسیاری از ما هستید، احتمالاً زندگی شما پر از استرس خواهد بود. سعی کنید حداقل ۱۰ دقیقه در روز بنشینید و کاری جز نفس عمیق انجام ندهید. سعی کنید کمی استرس را رها کنید. آیا برای خیلی چیزها داوطلب می شوید؟ بگو نه! آیا خیلی نگران کار یا خانه خود هستید؟ آرامش و کاهش اضطراب. با همسر یا دوستان خود در مورد نگرانی های خود صحبت کنید و بدانید که دیگران مشکلاتی دارند (شاید بدتر از شما!) اما خوب است در مورد آنها صحبت کنید و به صحبت های دیگران گوش دهید.

مکمل مناسب: ما نمی توانیم همه چیزهایی را که قرار است بخوریم بخوریم. بنابراین مکمل های قابل اعتمادی را انتخاب کنید که مستقیماً برای شما مفید باشد، نه بهترین دوستتان. با پزشک خود مشورت کنید و به دنبال شرکتی با عمر طولانی و نتایج اثبات شده باشید. مشقت را بنویس. ممکن است کمی بیشتر برای ویتامین های سوپرمارکت بپردازید، اما زندگی شما ارزش آن را دارد.

مانند همیشه، در صورت داشتن هر گونه نگرانی سلامتی فعلی، با پزشک خود مشورت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر