شهنازی: روند تیم ملی والیبال مثبت است/ من هم مثل بعضی ها دنبال جایگاهی نیستم که چشمانم را ببندم.


ناصر شهنازی گفتیا وی در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های ۲۰۲۲ به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: در هفته اول شرایط برای تیم ملی مناسب نبود و نه تنها من، بلکه اکثر کارشناسان. و مردم از بازی تیم راضی نبودند.” اگرچه در هفته اول نتایج بدی به دست نیامد، اما مدل بازی تیم ملی ایده آل نبود.

وی ادامه داد: در هفته دوم تیم ملی شروع خوبی نداشت زیرا مقابل بلغارستان که شانس زیادی برای قهرمانی داشت شکست خوردیم. فکر می کنم پیروزی مقابل آمریکا سرآغاز تحولی در تیم ملی والیبال ایران بود. وضعیت تیم ملی نسبت به بازی با آمریکا تغییر کرد. گیم پلی بازیکنان و حتی عملکرد کادر فنی تغییر کرد اما قبل از آن همه اینها قابل بحث بود. این تیم از بازی دوم هفته دوم جنگنده تر به نظر می رسید. حتی در بازی با برزیل که ایران شکست خورد، به نظرم تیم ملی خوب بازی کرد.

کارشناس والیبال کشورمان با اشاره به تغییر نسل در تیم ملی گفت: نوع پوست اندازی ما با دنیا متفاوت است و قابل بحث است. شاید برد و باخت برای من به عنوان مربی مهم نباشد اما نوع بازی تیم ملی خیلی مهم است چون نگاه بلندمدتی دارم. خوشبختانه نوع بازی تیم ملی از هفته دوم شرایط بهتری پیدا کرد و از تماشای بازی بازیکنان لذت بردم.

شهنازی می گوید که به به هر حال او گفت: همیشه در هر تیمی اشتباهاتی وجود دارد. وی ادامه داد: قبل از اعزام تیم سیاست گذاری هایی انجام شد و اعلام شد که تیم به دنبال جوانی و تجربه است، در همین راستا باید اقدامات درست انجام شود و تصویر کارشناسی تری از مسائل گرفته شود، می توانستید نگاه کنید. در لیگ برتر به طور خاص تر و انتخاب های بهتری انجام دادیم. قبل از بازی با آمریکا در دفاع در تور و دریافت آن مشکل داشتیم که با گذشت زمان بهتر شد و شرایط را تغییر داد. حتی خطاهایی در سرویس وجود داشت که بهبود یافتند. یک پاس باتجربه قبل از مبارزه با آمریکا ضعف های جدی وادی داشت اما کم کم جای خود را پیدا کرد و بهتر شد.

وی تاکید کرد: نگرش ما به جوانگرایی و پوست اندازی متفاوت است. به عنوان مثال بلغارستان بازیکنی به نام نیکولوف آورده است که در سال های آینده قطعا نامش بر سر زبان ها خواهد افتاد. حرف من این است که ما هم این نیکولوف ها را در کشورمان داریم اما دیده نشدند. به نظر من بازیکنان باید با دید بازتری انتخاب شوند. ما نباید کوته فکر باشیم. وقتی انتخاب و برنامه ریزی درست است چرا من به عنوان مربی از کادر فنی کشورم و تیم ملی حمایت نکنم؟ اگر این شرایط درست باشد، زمان می دهیم و منتظر می مانیم تا نتیجه را ببینیم. به این ترتیب می توانیم بار دیگر مردم را وادار کنیم که نگاه مثبتی به والیبال داشته باشند.

پیشکسوت والیبال کشورمان تصریح کرد: اگر همیشه تعریف و تمجید باشد و کسی با انتقاد سازنده نیاید پیشرفتی حاصل نمی شود. فکر می کنم تغییر روند تیم ملی در هفته دوم نتیجه مشکلات مطرح شده از سوی کارشناسان و البته شنیده شدن و پذیرش کادر فنی بود. کادر فنی انتقادات را به دقت شنیدند و در هفته دوم در برنامه های خود پیاده کردند و دیدیم که روند تیم بسیار بهتر و سالم تر شد.

شهنازی ادامه داد: متأسفانه برخی از دوستانی که یک روز در غرب، یک روز در شرق، یک روز در شمال و یک روز در جنوب حضور دارند و همه جا به دنبال موقعیت و مقام و مقام هستند، حرفه های غیرواقعی می گفتند. ما همه ایرانی هستیم و برای حل مشکلات باید مسائل را مطرح کنیم. برای بدست آوردن موقعیت لازم نیست چشمانمان را روی واقعیت ببندیم. همه می دانیم که تیم ملی هم در دوران اوج خود مشکل داشت یا اصلاً مثال خارجی بزنم. همه ما موافقیم که جان اسپری هاسرمربی تیم ملی والیبال آمریکا یکی از بهترین مربیان جهان است اما بدترین مربی مسابقه را مدیریت کرد. ضمن اینکه از او برای کمک به ایران برای پیروزی قاطع‌تر تشکر می‌کنم، باید بگویم که کارشناسان آمریکایی حق دارند از او انتقاد کنند زیرا او در مقابل ایران خوب عمل نکرد.

وی گفت: این شرایط برای ما هم وجود دارد. حرف های زیادی برای گفتن دارم، اما دلیلی ندارد که بخواهم آن را خراب کنم. کوچینگ یک هنر است و ایرانی یا خارجی فرقی نمی کند. معتقدم هرکسی می تواند بیشتر به تیم ملی کمک کند باید بیشتر حمایت شود. هرکس گام مثبتی برای والیبال ایران بردارد برای ما ارزشمند و قابل احترام است. نمی دانم چرا وقتی صحبت می کنم خیلی ها عصبانی می شوند. خدا می داند که اگر حرفی بزنم از سر دلسوزی و کمک به والیبال است.

انتهای، آخر پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید