شکر و کالری اضافی تلاش های شما را برای کاهش وزن خراب می کند

من می توانم به یاد بیاورم که وقتی بزرگ شدم چگونه آن فنجان شکلات داغ را در صبح یا در یک شب سرد زمستانی دوست داشتم. معطر، خوش طعم، شکر و شیرین با آن طعم عمیق و غنی شکلاتی که می توانستم برایش بمیرم. شیرینی من مطمئنا حداقل برای مدتی راضی بود. وقتی رژیم غذایی من پر از کربوهیدرات های قندی باشد، دیگر هرگز من را شگفت زده نمی کند، اندازه دور کمرم کمی برآمده می شود. قند خونم به سمت بالا می رود و دیگر مثل همیشه در سطح سلولی چربی نمی سوزانم. من در حال حاضر مانند تمام افرادی که بیش از حد غذا می خورند، غذاهای اشتباه انتخاب می کنند و به ندرت ورزش می کنند، در اطراف شکمم چربی جمع می کنم. انتخاب های غذایی شما، از جمله کالری دریافتی روزانه، و ورزش شما تفاوت زیادی در تعیین اندازه بدن شما ایجاد می کند.

چند نفر را می شناسید که به کربوهیدرات ها معتاد هستند یا به شدت به آن گرایش دارند؟ شما می توانید من را در این گروه قرار دهید زیرا هر چه کربوهیدرات های بد (تصفیه شده و شکر اضافه شده) بیشتر بخورم بیشتر میل می کنم. پس از آن، احساس بی‌حالی و بی‌حالی می‌کنم و از انجام بسیاری از کارها بی انگیزه می‌شوم. وقتی قندهایم را محدود می کنم، بسیار متعادل تر می شوم. ناگفته نماند که وقتی قند خون خود را متعادل کنم می توانم به طور قابل توجهی وزن کم کنم. من به تازگی خواندن مقاله ای را تمام کردم که در آن نویسنده رایان اندروز برای یک سال تمام از خوردن دسر و “شکر اضافی” دست کشید. با توجه به اینکه چگونه کربوهیدرات ها به راحتی در دسترس ما قرار می گیرند، بسیار شگفت انگیز است. مطمئن نیستم که بخواهم یک سال کامل از خوردن دسر دست بکشم، اما به این واقعیت احترام می‌گذارم که کسی می‌تواند یک سال کامل دسر و شکر اضافه کند. میوه ها و سبزیجات عالی هستند، اما آیا واقعاً می خواهید یک سال تمام را با نظم و انضباط بگذرانید؟ رایان اندروز به چیزی دست یافت که تعداد کمی از آنها حتی تلاش خواهند کرد.

آقای. اندروز که نوشت: مقاله: Sugar Daddy: یک سال بدون دسر می گوید بعد از ماه اول حتی دسر را هم از دست نداده است. بنابراین رایان ۱۱ ماه دیگر در مسیر خود ماند و دسرهای تعطیلات، تولدها و مناسبت های خاص را نیز رد کرد. رایان همچنین با چند درس قدرتمند برای “نه” گفتن به دسرها کنار رفت. درس آشکار این است که دسرها اعتیادآور هستند. من می‌توانستم این قطعه را حدس بزنم، اما برخی از خانه‌های جالب دیگر عبارتند از:

۱) شکر را «در حد اعتدال» نمی خوریم. جامعه ما در درجه اول “زباله های فرآوری شده” را می پذیرد. اکثریت به شکل آرد/شکر تصفیه شده است. رایان می‌گوید: «تقریباً ۹۰ درصد از غذاهای پر کربوهیدراتی که مصرف می‌کنیم، بسیار فرآوری شده‌اند». ما نه تنها چرت و پرت می خوریم. ما معمولاً به دلیل مصرف زیاد کربوهیدرات های تصفیه شده و شکری پر از مزخرف هستیم.

۲) “چاق شدن با غذاهای کامل، به ویژه غذاهای گیاهی، سخت است.” در واقع رایان پس از چند ماه بدون دسر، وزن خود را به طور ناخواسته کاهش داد. آقای. اندروز می گوید که او آنقدرها هم گرسنه نبود، بنابراین شما هم ممکن است تعجب کنید که اگر برای مدتی دسر را کنار بگذارید، چگونه اشتهایتان تغییر می کند. شکر به عنوان محرک و تحریک کننده اشتها شناخته شده است. من فکر می کنم همه ما می توانیم آن را در زندگی خود تشخیص دهیم. وقتی دروازه‌های سیل را به روی شکر باز می‌کنیم، معمولاً بیشتر میل می‌کنیم، درست است؟

۳) رایان اندروز همچنین متوجه شد که برخی از غذاها برای او خیلی شیرین شده اند. جوانه های چشایی او “دوباره کالیبره شد” و رایان آنقدر غذای شیرین نمی خواست. من خودم وقتی چیزهای شیرین را محدود می کنم متوجه این موضوع می شوم. غذاهای حاوی “شکر افزوده” طعمی شبیه به آب نبات داشتند، اما دوستان او که هنوز دسر می خوردند نمی توانستند تفاوت را تشخیص دهند. طعم غذاهای «شکر اضافه شده» برای دوستان شکر خوار او کاملاً طبیعی بود. منظور رایان این است که اگر همیشه شکر بخورید، به آن عادت خواهید کرد. برعکس، اگر همیشه میوه و سبزیجات بخورید (به مدت یک ماه بدون دسر و “شکر افزوده” مانند رایان) این همان چیزی است که میل خواهید کرد.

آقای. اگر مایلید بیشتر بخوانید مقاله اندروز اینجاست: Sugar Daddy: Year Without Desserts

البته همیشه برای تعداد کمی از ما استثنا وجود دارد. برخی از مردم هیچ تمایلی به خوردن شیرینی ندارند، اما اکثریت بزرگ مردم دوست دارند در مدهای منحط افراط کنند. اگر برای خواندن این مقاله وقت می گذارید، تصور می کنم شیرینی ها و قندها ممکن است برای شما اعتیاد داشته باشند یا می توانند. من می‌دانم که کربوهیدرات‌ها سوخت انتخابی من هستند، اما باید اعتراف کنم که از وعده‌های غذایی مبتنی بر پروتئین بسیار بیشتر رضایت دارم. این دردهای گرسنگی را از بین می برد و احساس می کنم انرژی پایداری دارم. من فکر می کنم مهم است که “حلقه های ضعیف” خود را بشناسیم و استراتژی هایی را به کار ببریم که وضعیت فعلی ما را بهبود می بخشد. بنابراین این سوال پیش می‌آید که “آیا کربوهیدرات‌های ساده و تصفیه‌شده کنترل غذای شما را دارند؟”

هر یک از ما می توانیم در زندگی خود پیشرفت هایی ایجاد کنیم و امیدواریم که شما در حال تمرین یک سبک زندگی هستید که دائما در حال تغییر و بهبود است. میل به شکر و اعتیاد به همراه مصرف بیش از حد کالری دلیلی است که بسیاری از آمریکایی ها چاق و اضافه وزن دارند. بسیاری از ما از دوران کودکی یاد نگرفته ایم که چگونه به درستی غذا بخوریم، اما این بدان معنا نیست که نمی توانیم با بزرگ شدن، راهبردهای جدید را یاد بگیریم و به کار ببریم. اطلاعات خوب زیادی در دستان شما وجود دارد، اما باید شکلات شیری را کنار بگذارید. به هر حال فرآوری شده است، بنابراین تعجبی ندارد که طعم خوبی دارد. شکر و مواد شیمیایی ترکیبی قوی هستند، بنابراین اجازه ندهید که هم افزایی این دو، زندگی شما را به گونه‌ای کنترل کند که به سلامت و تندرستی شما آسیب مضری وارد کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر