شکستن سد زاینده رود درست نیست – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، پس از بارندگی و جاری شدن سیل در مناطق غربی استان، مطلبی در فضای مجازی مبنی بر گسیختگی و ریزش سد زاینده رود، گل آلود شدن آب شرب و احتمال قطعی آب در اصفهان منتشر شده است. .

در همین راستا حسن ساسانی در گفتگو با خبرنگار مهر، شایعه شکستگی و ریزش سد زاینده رود پس از سیل شبانه روز گذشته در غرب استان را تکذیب کرد.

وی با اشاره به اینکه ذخیره سد زاینده رود تا عصر روز جمعه ۱۶ مرداد به ۲۷۵ میلیون مترمکعب رسیده است، افزود: دعا می کنیم با بارندگی بیشتر آب بیشتری از سد برداشت شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان خاطرنشان کرد: ورود گل و لای به رودخانه پس از سیلاب در این فصل امری عادی است.

امکان پذیری سنگ نوردی جوخه آب پس از سیل در رودخانه

مجید حبیبیان مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به دلیل بارندگی شدید در بالادست سد چم آسمان، فرصتی برای افزایش کدورت آب رودخانه وجود دارد.

وی اطمینان داد: در حال حاضر کیفیت آب شرب مشکلی ندارد اما به محض کدورت آب در تصفیه خانه باباشیخ وقتی علی آمد به مردم اطلاع خواهیم داد.

سد زاینده رود با ظرفیت اسمی یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون متر مکعب یکی از سدهای مهم مرکز کشور و تامین کننده آب شرب، محیط زیست، کشاورزی و صنعت در منطقه مرکزی ایران است. این سد تعظیم این قالب که در سال ۱۳۴۹ به بهره برداری رسید در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان چادگان قرار دارد.