صنایع دستی خامن می تواند پایگاهی برای تولید باشد


به گزارش خبرگزاری فارس، مریم جلالی خمین امروز در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی خمین اظهار داشت: گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی باید با هم همگرایی و حرکت کنند تا چالش های پیش روی صنایع دستی و گردشگری مرتفع شود.

وی افزود: در بخش صنایع دستی وجود قلعه ها در شهرستان خمین می تواند به یک کارگاه تولیدی تبدیل شود تا به اقتصاد و تولید کمک کند که می تواند کمک کند. حفظ صنایع دستی باید در اولویت قرار گیرد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور ادامه داد: صنایع دستی زود تولید می شود اما گردشگری نیاز به زیرساخت ها و میراث فرهنگی دارد که بسیار پرهزینه و نیازمند حفاظت است، باید به این فضا به عنوان یک همگرایی نگاه شود. دانشگاه اختصاص داده است که می توانید با تعیین مدیر پروژه از این اعتبارات و اعتبارات برای حفظ و نگهداری سنگ نگاره ها از طریق دانشگاه استفاده کنید.

حمید کمانکش فرماندار خمین گفت: برجسته ترین محقق سنگ نگاره از شهرستان خمین است که سنگ نگاره ها، بیت امام، دستکندها، قلعه سالار محتشم و طبیعت بکر و دست نخورده، سد خاکی، رودخانه های فصلی از جمله این آثار است. زیباترین مکان‌های دیدنی در شهر خمین.»

وی افزود: یکی از محورهای توسعه در خمین که بیشترین ظرفیت را دارد، محور گردشگری است. ظرفیت گردشگری مستلزم توسعه راه و آسفالت جاده است. در سفر ریاست جمهوری بودجه های خوبی در پروژه راه تصمیم گیری شد و هر بار که اعلام می شود اتفاقاتی در زیرساخت های جاده ای رخ می دهد، خوب خواهد بود.

کمانکش افزود: در محور گردشگری نگاه جامعی برای طرح جامع نیاز است و اعتبار خاصی می طلبد و خمین یکی از محورهای ویژه استان است که باید در این حوزه کار ویژه ای انجام شود.

مراسم غبار روبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، بازدید از قلعه سالار محتشم خمین، بازدید از کارگاه قارچ، ارگ تاریخی میشیگان، قلعه وکیل اراک، بازدید از منزل قنبری در اراک و حضور در شورای اداری از دیگر برنامه های مقام معظم رهبری است. وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سفری به خمین و اراک است.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید