صنعا: ۸۰ درصد درآمد نفتی یمن در بانک سعودی است


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از العهد، دولت صنعا می گوید کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی در حال سرقت ثروت نفتی یمن هستند که ۸۰ درصد بودجه عمومی این کشور را پوشش می دهد.

دولت صنعا تایید کرده است که ائتلاف مهاجم سعودی با کشتی‌های غول‌پیکری که به بنادر یمن می‌رسند تقریبا ماهانه میلیون‌ها بشکه نفت می‌فروشد، همانطور که در سایت‌های نظارت دریایی بین‌المللی دیده می‌شود، و بیش از ۱۲ میلیون بشکه نفت یمن از ابتدای این سال. سال ۲۰۲۲. در ژوئن سال گذشته به سرقت رفت.

عصام التوکل، سخنگوی شرکت دولتی نفت صنعا می گوید: یمن به عنوان یک کشور تولیدکننده نفت، مانند سایر کشورهایی که ثروت نفتی ندارند، آسیب دیده است، زیرا این کشور از درآمدهای نفت خام واریز شده سودی نمی برد. در عربستان سعودی بانک ملی.

وی با تاکید بر اینکه ائتلاف تحت رهبری آمریکا مسئول بحران نفتی یمن است، ادامه داد: ما کشوری تولیدکننده نفت هستیم در حالی که به عنوان کشورهایی که ثروت نفتی نداریم آسیب می بینیم.

متوکل با بیان اینکه در آتش بس کنونی هیچ کشتی توسط ائتلاف متجاوز توقیف نشده است، تاکید کرد: با کاهش قیمت بنزین در زمان فوران کرونا، بیش از ۱۵ هزار کشتی یمنی توقیف شد.

المتوکل با اشاره به اینکه ائتلاف نمی‌خواهد پالایشگاه‌های صفر فعالیت کند، گفت: در صورت بهره‌برداری از این پالایشگاه‌ها، بحران نفت یمن کاهش می‌یابد و هرگونه تمدید آتش‌بس بر جنبه اقتصادی متمرکز می‌شود.

ائتلاف متجاوز سعودی از ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ یمن را با چراغ سبز آمریکا هدف قرار داد، اما در این هفت سال با مخالفت مردم یمن نتوانست به هیچ یک از اهداف متجاوز خود دست یابد و در نتیجه این امر. ، مجبور شد از ماه رمضان گذشته آتش بس را بپذیرد، اگرچه بسیاری از موارد آن را نقض کرده اند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید