ضرورت اتخاذ راهکارهای قانونی برای حفظ میراث – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد باقر محمدی لاینی وی پنجشنبه شب در دیدار با مسئولان اوقاف مازندران بر ارائه راهکارهای قانونی برای حفظ موقوفات تاکید کرد و اظهار داشت: وقف منبع مالی معنوی است و اعطای مال به خدمت کار ارزشمندی است و این اموال به عنوان پسماند محسوب می شود. . اعمال خوب شناخته شده است.

آیت الله محمدی لاینی وی با بیان اینکه مال زینت دنیاست و فانی است، گفت: اگر این مال وقف و وعده شود صدقه ای ماندگار و در آخرت ماندگار است تا هنر انسان باشد. ترک آن، زینت دنیاست. اعمال خوب درست

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: متأسفانه برخی آن را زینت دنیا می کنند که اشتباه است، انسان باید از (مال و جان) دست بردارد.

وی تاکید کرد: مشکلات حوزه بلاعوض به مشکلات موجود با مسئولان و مالکان برمی گردد که با جلساتی قابل حل است. آمار ONE و باید در این زمینه حل شود، ما حاضریم با هم فکر کنیم.

وی خطاب به مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و مدیران شهرستان ادامه داد: برای حفظ موقوفات تا پایان راه حل قانونی، تکمیل دفاع تا آخر، برگزاری جلسات تعاملی و تفاهم و پیگیری موضوع راهکارهای حقوقی و قضایی

آیت الله محمدی لاینی وی در پایان اذعان داشت: ایستادگی در برابر عدالت مسئولان امری ضروری است، از سوی دیگر می توان با اشغالگران از درب اخلاق وارد شد.