ضرورت ایجاد کتابخانه عمومی در شهرهای پیرتاج و توپ آغاج – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه سلام احمدرضا قاسمی استاندار کردستان در اولین جلسه انجمن کتابخانه ها سلام کل در شهرستان بیجار با حضور مدیرکل کتابخانه سلام کل استان و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در کتابخانه عمومی شهید نجات اللهی برگزار شد، وی گفت: توسعه فضاهای فرهنگی به ویژه کتابخانه یکی از نیازهای مهم هر جامعه است.

وی کتاب و کتابخانه را یکی از بخشهای مهم در عرصه فرهنگ برشمرد و افزود: میزان توسعه یافتگی در هر جامعه به وجود افراد کتابخوان در آن جامعه بستگی دارد و برای دستیابی به توسعه، مطالعه در افزایش دادن.

فرماندار بیجار گفت: این شهرستان زادگاه نویسندگان، شاعران و هنرمندان بزرگی است که در کشور مطرح هستند و این امر لزوم توسعه بیش از پیش فضاهای مطالعه را نشان می دهد.

قاسمی گفت: الان شهر پیرتاج و توپ افسوس در شهرستان بیجار کتابخانه ای وجود ندارد و باید با نهاد کتابخانه همکاری کنند سلام مردم، مسئولان شهری و خیرین نسبت به ایجاد کتابخانه در این مناطق اقدام کنند.

وی ارتقای سطح دسترسی مردم به کتاب و کتابخانه را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: ارتقای سرانه مطالعه در گرو راه اندازی کتابخانه در شهرها و روستاها است، بر این اساس باید زمینه ایجاد و راه اندازی کتابخانه ها فراهم شود. ایجاد. سلام جدید باید تحویل داده شود

مدیرکل کتابخانه سلام سردار سرتیپ استان کردستان نیز در این دیدار از توجه ویژه مسئولین و خیرین شهرستان بیجار به مقوله کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد و گفت: این امر انگیزه متولیان را بسیار افزایش می دهد.

محمد مخدومی از تعمیر و بازسازی کتابخانه عمومی شهید نجات اللهی شهرستان بیجار خبر داد و گفت: در آینده نزدیک عملیات تعمیر و بازسازی کتابخانه مذکور که در مرکز شهر واقع شده است آغاز می شود.

وی با اشاره به اختصاص ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای تعمیر و رفع مشکلات کتابخانه عمومی روستای شهید شهسواری خسروآباد بیجار گفت: مشکلات سایر کتابخانه ها. سلام حضور عموم در شهر به ترتیب اولویت مشخص خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه سلام سرلشکر استان کردستان همچنین خواستار حمایت مسئولان و خیرین برای راه اندازی کتابخانه در شهرستان ها شد پیرتاج و توپ افسوس و گفت: حمایت از این نهاد فرهنگی در نهایت به نفع جامعه و مردم بوده و زیربنای توسعه فرهنگی خواهد بود.

مخدومی به بدهی ۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریالی شهرداری بیجار به انجمن کتابخانه ها اشاره می کند. سلام این شهردار تصریح کرد: این میزان بدهی مربوط به سال ۱۳۸۴ تا ۱۴۰۰ است که شهرداری باید آن را به حساب انجمن واریز کند.

رئیس اداره کتابخانه سلام در این جلسه عموم مردم شهرستان بیجار همچنین به فعالیت ۶ کتابخانه عمومی نهادی و یک کتابخانه تعاونی در این شهرستان اشاره کردند و افزودند بیش از ۳۶۰۰ نفر در این کتابخانه مشغول به فعالیت هستند. می بینم عضویت داشته باشند

سارا الوندی بیان کرد: تعداد منابع موجود در کتابخانه سلام ۱۱۹۰۰۰ نسخه در ۵۰۰۰۰ عنوان در شهرستان موجود است و علاقه مندان می توانند به کتابخانه مراجعه کنند. می بینم از این منابع بهره ببرند.

او پایه و اساس کتابخانه است سلام سرلشکر بیجار ۲ هزار و ۲۵۴ متر مربع را ذکر کرد و گفت: شاخص زیرساخت کتابخانه ها سلام مساحت عمومی در بیجار ۲.۵۸ متر مربع بر متر مربع است. صد نفر و از این نظر رتبه دوم استان را دارد.

الوندی خواستار حمایت بیشتر مسئولان از کتابخانه شد سلام منتشر شد و افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک وظیفه در بین ادارات است چرا که نتایج آن در همه بخش ها موثر است.