طرح «حمیم» در زنجان برگزار می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت الاسلام عنایت الله شامی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان زنجان امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به هدف اصلی این امر گفت: موسسه، نهاد. در دانشگاه‌ها علم یکی از شاخص‌ها و مؤلفه‌های مهم است. اسلام موضوعی است که حد و مرزی ندارد و از این رو توصیه می‌شود که هر مسلمانی به دنبال علم باشد.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان زنجان با بیان اینکه دانشگاه مرکز علم است، اظهار داشت: علاوه بر علم و دانش، بحث مسائل دینی و دینی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. . یکی از سؤالات مهم، زیرا ایمان و علم دینی مکمل یکدیگرند.

وی با بیان اینکه علم بدون دین معتبر و بدون معنویت است، گفت: دین بدون علم، علم و دانش نیز عاری از خرافات است.

شامی گفت: هدف از تأسیس نهاد در دانشگاه ها، تربیت روح در کنار تحصیل علم است.

وی از برگزاری «طرح حمیم» در استان خبر داد و گفت: طرح حمیم در واقع حلقه های میانی حکومت داری در بعد دانشجویی است زیرا دانش آموزان بخشی از لایه هایی هستند که می توانند ارتباط بین دولت و مردم را ایجاد کنند. می تواند مشکلات را به روند مدیریت و غیره ارجاع دهد.» تا دیدگاه های دولت را به صورت علمی به مخاطبان منتقل کند.

شامی به اختلالات ناشی از کرونا در دو سال گذشته در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر بحث آموزش و پرورش بحث حضور اساتید در کلاس ها و ارتباط دانشجو با استاد است. که در حال حاضر است پس از فروکش بیماری کرونا، این موسسه تصمیم گرفت با اجرای طرح حمیم، فعالیت های فرهنگی را در بین علاقه مندان و فعالان فرهنگی که در سطح کشور در دانشگاه ها حضور دارند، گسترش دهد.

وی آگاهی دانشجویان از کمیت و کیفیت دانشگاه ها و ایجاد همدلی و همگرایی بین فعالان فرهنگی در دانشگاه ها را از اهداف اصلی اجرای برنامه فرهنگی و دانشجویی در طرح همامیم دانست و افزود: در حال حاضر حدود ۱۸۸ فعال فرهنگی در دانشگاه حضور دارند. دانشگاه ها و سازمان های مختلف در این طرح جمع شده اند.

«طرح حمیم» به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار می شود

در ادامه این دیدار، مجید نقیلو، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به اجرای طرح حمیم اظهار داشت: دوره توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی و سیاسی با عنوان «حمیم» برگزار شد. از ۵ تا ۱۱ شهریور در دانشگاه زنجان برگزار شد. خواهد بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به سیر کلی طرح همیم گفت: در این طرح دانشجویان سه برنامه کلی را طی می کنند که یکی از آنها آموزش رسمی است که دو برنامه آن دروس عمومی است. واحد محاسبه می شود.

وی با اشاره به اینکه در این دوره سه کتاب تدریس می شود، تصریح کرد: عنوان اول کتاب «طرح اندیشه اسلامی مقام معظم رهبری در قرآن» و عنوان دوم کتاب «اصحاب امام حسین (ع)» است. ع.)» و عنوان سوم کتاب «خط امام» (ره) است که دانش آموزان یکی از این دروس را انتخاب می کنند و در ۱۲ جلسه کلاس شرکت می کنند و در پایان دوره امتحان می گیرند.

نقیلو با اشاره به دیگر برنامه های طرح حمیم تصریح کرد: از دیگر برنامه هایی که در این رویداد اجرا می شود کلاس های آموزشی مدیریت زمان و فضای مجازی و کارگاه های ارتباطی و مهارت های مختلف است.

وی در ادامه افزود: لیگ مناظره دانشجویی، لیگ نخبگان، لیگ کتابخوانی، لیگ ورزشی فوتسال و والیبال از دیگر برنامه هایی است که در این دوره آموزشی برگزار می شود و در پایان این رویداد از لیگ های برتر تجلیل می شود.

انتهای پیام/۷۳۰۲۱
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید