طعنه مفتی های لبنان به اعراب. تاریخ با پهپاد ساخته می شود نه روی کاغذ


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری پدر، احمد قبلان مفتی جعفری از لبنان از نشست مشورتی وزرای خارجه عرب که روز گذشته در بیروت برگزار شد، انتقاد کرد.

قبالان با اشاره به نشست وزرای عرب گفت: همانطور که نمی توان روی کاغذ تاریخ ساخت، نمی توان از سه پهپاد که تاریخ عرب را به یاد وزرای خارجه عرب می اندازد، تاریخ سازی کرد.

حزب الله لبنان شب گذشته اعلام کرد که سه پهپاد را بر فراز میدان گازی مورد مناقشه به پرواز درآورده تا پیام خود را به رژیم موقت صهیونیستی برساند (جزئیات بیشتر).

پایگاه خبری العهد به نقل از جعفری مفتی لبنان نوشت: ما در میانه جنگی هستیم که شما شروع کردید. در بحبوحه غرور و رفتار انتقام جویانه اعراب که اوضاع لبنان و سوریه را به این نقطه رساند، چشم ها هم به آب های اقتصادی است که حاکمیت ما محسوب می شود.

وی تصریح کرد: اتحادیه عرب برای اعراب لازم است، اما اگر به اندازه جمال عبدالناصر و دیدگاه های او باشد، نمی تواند ویرانی و انزوای سوریه و مقاومت را بپذیرد. [مقاومتی که] این نماد بزرگترین جنبش های حاکمیتی جهان است.

این مقام لبنانی خاطرنشان کرد: لبنان علیرغم همه شرایطی که دارد، از نظر حکمرانی و نفوذ قوی ترین خواهد بود و کشوری که برای هویت خود می جنگد، شکست نخواهد خورد.

کابالان ادامه داد: طرح سیاسی که عبری را نمی پذیرد شعارهای خود را به گور نمی برد، مانند بسیاری از اعراب شعارهای خود را به گور بردند.

وی تاکید کرد: در نهایت، مذاکره کنندگان باید به یاد داشته باشند که جنگ علیه گاز در شرق مدیترانه در حال وقوع است و بحران گاز منابع لبنان را در راس قرار داده است. ارتش، مقاومت و مردم لبنان می توانند از آبهای حاکمیتی و اقتصادی خود دفاع کنند.

نشست مشورتی وزرای خارجه کشورهای عربی روز شنبه در بیروت برگزار شد. هدف احتمالی این نشست بررسی اقدامات مشترک و رفع چالش ها و موانع بین کشورهای عربی بود. احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب مدعی شد که پیام برگزاری این نشست در بیروت این است که کشورهای عربی در کنار لبنان، رهبران سیاسی و مردم آن هستند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید