ظروف آشپزی بدون آب از جنس استنلس استیل – یک عمر با ارزش

سالانه بیش از یک میلیون قابلمه و تابه مصنوعی در محل های دفن زباله پرتاب می شود. به نظر نمی رسد این شگفتی های نچسب زیاد دوام بیاورند، ۳ تا ۵ سال معمول است. اگر دوباره روی ظروف آشپزی جدید سرمایه گذاری می کنید، تفلون خود را با یک راه حل بسیار مقرون به صرفه جایگزین کنید. ارزش ظروف آشپزی بدون آب استیل را در نظر بگیرید.

سرمایه گذاری

ظروف آشپزی بدون آب از جنس استنلس استیل نچسب با قیمتی مشابه (بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار) در طول سالها باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. این قابلمه ها و تابه های با کیفیت دارای ضمانت دوام هستند طول عمر شما.

معامله

دوام معیار خوبی برای ارزش است. اگر ظروف پخت و پز دوام نداشته باشند، معامله ای نیست. همچنین، بهتر است روی سطح نچسب و عاری از سمیت طبخ شود. دود تفلون، لایه برداری و فرسایش یک خطر جدی برای سلامتی است، همانطور که شسته شدن از سطوح نرم پخت و پز فلز مانند مس، آلومینیوم، چدن و ​​غیره وجود دارد.

ظروف بدون آب از جنس استنلس استیل با اطمینان، سطح پخت نچسب ایده آلی را بدون خطرات سمی یا “طعم” مداوم برای مدیریت زنگ زدگی فراهم می کنند، “…نزدیکترین چیزی است که ما به تابه ایده آل از نظر شیمیایی بی اثر اما از نظر حرارتی پاسخگو هستیمهارولد مک گی می گوید در مورد غذا و آشپزی: علم و دانش آشپزخانه: Scribner 2004، صفحه ۷۹۱. (جستجوظروف آشپزی بدون آب: هیاهو یا چیز واقعی برای اطلاعات بیشتر در مورد McGee).

جایزه

ارزش داشتن یک عمر برای کاوش و لذت بردن از بهداشتی ترین، پاسخگو، سازگارترین، غذاساز، آشپز، زمین دوست و بهداشتی ترین مجموعه قابلمه و ماهیتابه ای را که می توانید داشته باشید را تصور کنید. بله، «دوستانه» زیرا آشپزها، غذاها و ظروف آشپزی وقتی درگیر یک رابطه حمایتی هستند، بهترین خدمت را می‌دهند، رابطه‌ای که شامل خدمات مداوم و جشن، یادگیری و پیروزی است.

در این دوستی خانواده، دوستان و یکی دیگر از اعضای بسیار مهمی هستند که باید دعوت شوند، بنشینند و سر میز ناهار خوری سرو شوند که طعم و عطری قوی، مواد مغذی و انرژی طبیعی، نشاط سالم و سلامتی شفابخش دارد. هیچ جایگزینی برای غذاهای صادقانه طبیعت، هیچ ماده غنی شده ای وجود ندارد که شایسته نام «غذای کامل» باشد (جستجوظروف بدون آب، انتخابی سالم‘).

ارزش

بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از غذاهای امروزی به خاطر راحتی و نه تغذیه تکامل یافته اند. ترکیب و عملکرد ظروف آشپزی مدرن نیز تکامل یافته است، و نه برای بهتر شدن. به عنوان مثال، پوشش‌های مصنوعی یا سرامیکی در داخل و پوشش‌های لعابی رنگارنگ در خارج، ارزش ظروف آشپزی، سلامت خوب یا حس خوب را منعکس نمی‌کنند. پوشش‌ها در بهترین حالت آرایشی هستند، “پوشش‌هایی” برای فولادهای کمتر مورد استفاده در ساخت و ساز اعمال می‌شود. برای یک عمر ارزش به زیر پوست نگاه کنید.

بیایید هدف غذا (و ظروفی که آن را می پزد) دوباره بررسی کنیم تا ارزش ظروف بدون آب از جنس استنلس استیل با کیفیت را به طور کامل درک کنیم:

پخت و پز در واقع لحظه ای از حقیقت است، اوج چرخه غذایی طبیعت، لحظه ای که ذخایر حیاتی مواد مغذی زمین با ذوق افزایش می یابد یا متأسفانه هدر می رود. یک قابلمه یا ماهی تابه چیزی بیش از یک وسیله برای حرارت دادن مواد غذایی فرآوری شده یا جوشاندن مواد معدنی گرانبها، ویتامین ها، آنزیم ها و آنتی اکسیدان های طبیعت است. غذای واقعی سزاوار بهتر است. خاک غنی‌سازی سبزیجات ارگانیک و گوشت‌های آزاد، چیزهای بیشتری برای درگیر کردن کام، بینی، چشم‌ها، مزه بیشتر و مطمئناً احیا و انرژی‌بخشی بیشتر است. به هر حال، ما فقط به اندازه سلامتی چیزی هستیم که می خوریم. برای این منظور، قابلمه ها و تابه ها سهم بزرگی در تغذیه و سرنوشت غذاها دارند. با یک عمل ساده آشپزی می توان چیزهای زیادی به دست آورد یا از دست داد.

ظروف آشپزی بدون آب از جنس استنلس استیل زیبایی تلاش صادقانه طبیعت را ارج می نهد و حفظ می کند. مانند دوستان خوب یا ازدواج یا سایر روابط در حال بلوغ، شراکت با غذا و آشپزی زمان می برد تا قدردانی و شکوفا شود. به داشتن ظروف آشپزی قابل اعتماد، ثابت، قابل اعتماد، قابل اعتماد، که قادر به شرایط پخت ایده آل به سادگی و به راحتی تسلط دارند کمک می کند. آشپزی مادام العمر است. همچنین ممکن است با ظروف آشپزی که به اندازه کافی بادوام و شایسته برای پرورش و حفظ این نوع رابطه هستند، دوستی ایجاد کنیم.

بازگشت سرمایه

مادربزرگ شما احتمالاً قبلاً از قابلمه ها و تابه های مشابه استفاده می کرد. ظروف پخت و پز از جنس استنلس استیل جدید نیستند، اما ظروف اصلی مادربزرگ فاقد بسیاری از ویژگی های بدون آب امروزی هستند:

– ساخت فولاد ضد زنگ چند لایه، ساخت کروم/نیکل ۱۸/۱۰ ۵، ۷، یا ۹ لایه برای کیفیت

– عناصر رسانای حرارتی کپسول دار (مس، آلومینیوم و غیره) برای پخت بی نظیر با حرارت کم

– پوشش های کنترل بخار برای حفظ و نگهداری کامل ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها و آنتی اکسیدان های مغذی

– ظروف کارآمد از نظر حرارتی برای پخت سریعتر، ایمن تر، یکنواخت تر و اقتصادی تر

اینها و بسیاری دیگر از پیشرفت‌ها اکنون باعث می‌شوند ظرف بدون آب امروزی بتواند غذا را به همان شکلی که قرار بود طبخ کند، همانطور که مادر طبیعت می‌خواست سبزیجات و گوشت‌هایش سرو شود، کاملاً قدردانی شود، کاملاً ارزش‌گذاری شود، کاملاً خودشان. ارائه هر چیز کمتر معامله ای نیست، فرصتی تلف شده برای همه افراد، به ویژه غذا است.

هنگامی که غذای واقعی تجربه می شود (پخته شده همانطور که مادر طبیعت در نظر گرفته شده است)، فرد تمایل به ایجاد طعم صادقانه و وفاداری محکم دارد. ترجیح شخصی من ۳۰ سال به عنوان آشپز خانوادگی، و تخصص کسب و کار من، قابلمه ها و تابه های بدون آب استیل است. از آنجایی که در تجارت هستم، وقتی این حقیقت را به اشتراک می‌گذارم، مطمئن هستم که به جای دیگران در این تخصص صحبت می‌کنم: روزی نیست که از افرادی که به دنبال تعویض دسته قابلمه یا دستگیره درب ظروف خود هستند، نشنوم. این اتصالات کوچک، با دوام بودنشان، در نهایت فرسوده می شوند. در اینجا نمونه ای از درخواست های مشتریان امروزی از صفحه آنلاین تماس با ما ChoiceCookery آمده است:

“من مجموعه ای از ظروف غذاخوری Flavour-Seal by Cory دارم که در سال ۱۹۶۳ خریدم. باید دسته های ماهیتابه بزرگ را تعویض کنم. آیا آنها موجود هستند؟”

“مامان من مجموعه ای از تابه های میراکل مید دارد که در زمان ازدواجش به دست آورده است. او آنها را دوست دارد، اما ماهیتابه برقی یک سیم کوتاه دارد و ما می خواهیم یک سیم جدید بگیریم. می توانید به ما کمک کنید؟”

“من باید دستگیره های هواکش ظروف بدون آب رویال ملکه خود را تعویض کنم. من ۲۷ سال است که آن را دارم و دوستش دارم اما به مرور زمان دستگیره ها توانایی خود را برای آب بندی رطوبت از دست می دهند. می توانید اطلاعاتی در مورد چگونگی به من بدهید. برای سفارش؟ پیشاپیش از شما متشکرم.

“من هیچ کجا نمی توانم Nutri-Seal را پیدا کنم. می توانید به من کمک کنید؟ من به یک دسته جدید روی گلدان ۸qt خود نیاز دارم.”

“من می خواهم یک دستگیره هواکش برای ست خود، Maxam KT17 سفارش دهم. سی سال از زمانی که آنها را به خانه آوردم می گذرد، بسیاری از اشتباهات آشپزی در طول مسیر و بالاخره دستگیره برشته کننده من شکست. لطفا با من تماس بگیرید.”

ما صدا زدیم. و بله، همه این آشپزها از دانستن اینکه جایگزین‌هایی هنوز در دسترس هستند، راحت شدند.

۱) به برندی اعتماد کنید که می‌خواهد بماند. Maxam، برندی که ما نمایندگی می کنیم، بیش از ۶۰ سال است که ظروف آشپزی بدون آب از جنس استنلس استیل را نوآوری و تولید می کند.

۲) برای کسب و کارهایی مانند ما، یک کنایه زیبا در اینجا وجود دارد. برخلاف ظروف یکبار مصرف، قابلمه‌ها و تابه‌های ما تا آخر عمر باقی می‌مانند. البته مشتریان ما معمولاً برای خرید مجموعه‌ای از ظروف آشپزی برای فرزندان بزرگ‌شان یا عروسی نوه‌شان، شاید یک دسته یا دستگیره برای خودشان (یک جایگزین ۱۲ دلاری که به راحتی وصل می‌شود، ۳۰ سال دیگر به خدمات و ارزش ظروف آشپزی اضافه می‌کند) بازمی‌گردند. این افراد تمایل دارند اخبار خوب را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارند. همچنین، آنها در حال تجربه شراکت ظروف آشپزی هستند که قرار نیست از آن دست بکشند! وفاداری صادقانه به دست می آید و بله، قیمتی ندارد.

خط پایین

فراتر از ۳ تا ۵ سال نگاه کنید. روی ظروف آشپزی سرمایه گذاری کنید که رابطه شما با غذا و آشپزی را بالغ می کند. برای من، این در مورد دو کلاهی است که بر سر می‌گذارم و پیوندی که آنها را به هم می‌پیوندد، کلاهی که هر روز به عنوان آشپز خانوادگی تجربه می‌کنم و دوستی با مشتریانی که لذت‌های ساده و ارزش مادام‌العمر قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های بی‌آب را می‌پذیرند.

دوستی شما با غذا و آشپزی را نمی‌توان با استفاده از ظروف آشپزی که توانایی کمتری نسبت به قابلمه‌ها و قابلمه‌های بدون آب استیل ضد زنگ دارد، کشف، تجربه و لذت برد. قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه و زرق و برق لوازم آرایشی نمی‌توانند ارزششان را افزایش دهند. ظروف آشپزی را در نظر بگیرید که هرگز مجبور نخواهید شد (یا نمی خواهید) آنها را تعویض کنید. ارزش واقعی مادام العمر شما را می دهد، اما این فقط ضمانت ماست. سالم بپزید، صادقانه بخورید و شکوفا شوید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر