عضو کمیته امنیت ملی فولکتینگ: محدودیت های جدید برای همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی در دستور کار قرار گرفته است.


فدا حسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به قطعنامه سیاسی و ضد ایرانی آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار داشت: این قطعنامه در حال بررسی است.

وی افزود: متن این قطعنامه تحت تاثیر و فشار لابی صهیونیستی و فشار استکبار آمریکا تدوین شد و فضای کاملا سیاسی داشت.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا این حرکت ضد ایرانی را برای کاهش فشار بر اوکراین و استفاده ابزاری از فشار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به راه انداخته است.

المالکی خاطرنشان کرد: تاثیر دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر فشارهای بین المللی و تغییر رفتار وی و همچنین سفر وی به اسرائیل، هویت آژانس بین المللی انرژی اتمی را تضعیف کرد.

وی افزود: با توجه به رفتار سیاسی آژانس بین المللی انرژی اتمی در قبال ایران، تعدادی از دوربین های آژانس بین المللی انرژی اتمی در تاسیسات هسته ای ایران خاموش شده و محدودیت های دیگری برای همکاری ایران با آژانس در دستور کار قرار دارد که در آینده اجرایی خواهد شد. “

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این محدودیت ها برای همکاری ایران با آژانس بر اساس منافع ملی و قانون مصوب مجلس است تا آژانس بین المللی انرژی اتمی متوجه شود کدام کشور با آژانس همکاری می کند که نه.”

المالکی خاطرنشان کرد: قطعنامه دیروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت های هسته ای ایران نمی تواند مانع پیشرفت کشورمان شود.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید