عطایی: موسوی را برای بازی های مقدماتی می خواهم/ استراتژی هر کشور المپیک است و ما هم همینطور


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بهروز عطایی درباره نتایج تیم والیبال کشورمان در لیگ ملت ها و انتظاراتی که مردم از این تیم دارند، اظهار کرد: همه کار ما کوتاه مدت است و معمولا یک جامعه هستیم. که به سرعت واکنش نشان می دهد، ما زمان نمی دهیم. و … سرمربی فرانسه ۹ سال سرمربی این تیم بود و نتیجه از سال ششم به بعد حاصل شد. ورزش یک پروسه زمان بر است و زمان می برد، نمی توان یک شبه بازیکن ساخت. در گذشته به بازیکنان جوان فرصت رشد و جایگزینی نمی دادیم و همیشه به نمایش محدود می شد. چشم انداز این است که بازیکنان لیگ ملت ها را برای حضور در مسابقات دیگر مانند جهانی و منطقه ای تربیت کنیم، بنابراین انجمن تصمیم درستی گرفت و عملکرد قابل قبولی داشت. من زیاد وارد فضای مجازی نمی شوم، اما همکارانم بحث هایی را در مورد انتقاد و نگرش مطرح کردند.

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان گفت: طبیعی است تیمی که برای اولین بار در برزیل وارد کنفدراسیون ملل می شود چنین نتیجه ای بگیرد اما تغییر نسل یک روند است. قبلاً این بازیکنان فرصتی نداشتند و حالا که به آنها فرصت دادیم انتقادات زیادی وجود داشت، اما در طول سال های متوالی حضور در لیگ ملت ها اکنون باید ۳۰ بازیکن درجه یک والیبال داشته باشیم. طرح جهانی

وی در خصوص چند مسابقه مختلف در لیگ ملت ها خاطرنشان کرد: ورزش روندی است که متغیرهای زیادی دارد و شرایط همیشه یکسان نیست. مثلاً شما ۲۴-۲۳ عقب هستید، خوب سوئیچ می کنید و سرویس می دهید، برنده می شوید، پس سوئیچ خوب بود، حالا شما در همان موقعیت سوئیچ می کنید و بازیکن سرویس را می شکند، پس شرایط فرق می کند.

عطایی درباره اینکه زمان استراحت کاهش یافته و تغییرات دیگری نیز رخ داده است، خاطرنشان کرد: بله کار سخت شده و برای مربیان خوشایند نیست. در مرحله آخر می توانید قبل از امتیاز دوازدهم زمان بگذارید و اگر آن را نگیرید می سوزد. از نقطه ۱۲ به بعد هم زمان هست. والیبال ما در این سال ها رشد فوق العاده ای داشته و تیم ما جوان تر شده است. ۴ بازیکن زیر ۲۱ سال و ۴ بازیکن زیر ۲۴ سال بودند. ما ۲ بازیکن باتجربه هم داشتیم یعنی در کنار تغییر جوانی هم داشتیم.

وی با حضور در برنامه ورزش و مردم در پاسخ به این سوال که اگر زمان را به عقب برگردانیم، آقای … توتولو گفت: نتیجه‌ام این بود که چرا آمد. گفتم شما پزشک عمومی هستید اما طرز فکرش فرق می کرد، بعد به این نتیجه رسیدیم که نمی تواند در مسیری که ما تعریف کردیم حرکت کند. از آنالیز تیم بسیار راضی هستم و تاثیر آن بر عملکرد تیم مشخص است.

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در ادامه صحبت های خود درباره نقش میلاد عبادی پور گفت:فوق العاده او یکی از بازیکنان خوب ما بود. یکی از سال هایی که او خوب بازی کرد امسال بود، او رهبری خوبی در طول بازی داشت.

عطایی درباره استفاده از مربی بدنساز لهستانی و اینکه در ایران چنین سالنی نداشتیم، گفت: احساس می کنم سالنی نداشتیم که چنین تجربه ای داشته باشد. شاید اگر یک تورنمنت ۱۵ روزه داشتیم مشکلی نبود، اما برای این تورنمنت تایید می کنم که انتخاب ما خوب بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم همکاری با خوش خبر نیز خاطرنشان کرد: ارتباط خوبی با خوش خبر داشتیم اما مدل مدیریتی من متفاوت بود و وقتی مدیریت متفاوتی در این سطح داشته باشیم، تفکر دو چندان می شود. باز هم مشکل شخصی نبود.

عطایی درباره پرداختن به بازیبازی و برگرداندن صابر گفت؟ من با دخالت بازیکن در مسائلی که به او مربوط نیست موافق نیستم. صابر شرایط خوبی نداشت و نتوانست آمادگی بدنی خود را حفظ کند به همین دلیل او را به ایران فرستادیم تا آمادگی خود را با تیم ب حفظ کند.

وی در پاسخ به این سوال که شرایط تیم برای مسابقات آینده چه خواهد بود، گفت: سعی کردیم نگرش را که داشتیم اجرا کنیم. مسابقات مختلف برای ما معانی مختلفی دارد. همه دنیا در حال تعیین استراتژی خود برای المپیک هستند و برنامه ما این است که روی بازیکنانی سرمایه گذاری کنیم که بتوانند در المپیک بازی کنند. ما بازیکنانی با تجربه با کیفیت دعوت کردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به سوالی درباره بازگشت موسوی اظهار داشت: با او در تماس بودم و گفتم تو را برای مسابقات انتخابی می خواهم. من دوست ندارم بازی خستگی این بازیکن در کلاس جهانی باعث ایجاد مشکل شود. دوست ندارم این بازیکن در تورنمنت های آسیایی و این چنینی بازی کند.

به گزارش فارس، طبق اعلام بهروز عطایی، این اردو از روز دوشنبه آغاز می شود، این تیم ۳ مردادماه به لهستان می رود و دیداری دوستانه با اوکراین دارد و پس از آن در جام واگنر شرکت می کند. این تیم با ۶ بازی دوستانه به جام جهانی می رود.

وی درباره کاپیتان تیم ملی در جام های جهانی گفت: باید بررسی شود چرا که ما در هر تورنمنت موسوی را نداریم بنابراین تغییر چندباره کاپیتان سخت است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید