علت افزایش تعداد ویروس های کرونا در هفته گذشته / میزان نگهداری واکسن – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی در گفتگوی ویژه خبری شبکه خبر سیما گفت: در حال حاضر ویروس کرونا از بین نرفته است و مردم ساده لوح نباشند.

وی افزود: با وجود امنیت در اکثر کشورها، در حال حاضر شرایط کرونا مساعد نیست، اما در ایران شرایط مناسب است. روز یکشنبه هفته گذشته تعداد مراجعین به ۵۰۰۰ نفر افزایش یافت اما امروز این تعداد کاهش یافته و تعداد پذیرش به ۳۵۰ نفر در روز رسیده است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: علت افزایش تعداد مبتلایان این است که این بیماری در کشورهای همسایه شیوع بیشتری دارد و تعداد آزمایشات در ایران افزایش یافته است و به همین دلیل تعداد موارد شناسایی شده است. صعودی است.”

وی افزود: تعداد پاسخ های نادرست نیز در آزمایش ها افزایش یافته است و به همین دلیل در هفته جاری تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یافته و وضعیت خطرناک و جای نگرانی به نظر نمی رسد.

کریمی گفت: تاکنون ۱۵۰ میلیون دوز واکسن تزریق شده است که از این تعداد ۶۴ میلیون یک دوز، ۵۷ میلیون دو دوز و ۲۸ میلیون سه دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. است و امروز بهترین زمان برای تکمیل واکسیناسیون است.

وی افزود: پس از ۶ ماه امنیت افت می کند. در ماه های آینده، گردهمایی ها دوست دارند بازگردند زائر و شاهد بازگشایی مدارس و مراسم مذهبی خواهیم بود و باید واکسیناسیون کرونا تا رفع بیماری انجام شود.

معاون مدیرکل وزارت بهداشت میزان موجودی واکسن کرونا در کشور را ۵۰ میلیون دوز اعلام کرد و گفت: خرید واکسن تولید داخل طبق قرارداد از آنها خریداری می شود و مجوز صادرات نیز برای تولیدکنندگان داخلی صادر شده است.