غربالگری چشم ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر کشور


به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی بهزیستی خبرگزاری فارس، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری غربالگری تنبلی چشم و حمایت پزشکی از کودکان ۳ تا ۶ سال مناطق کم برخوردار و اعطای یارانه برای خرید عینک برگزار شد. در مسجد امام خمینی

در این جلسه علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تفاهم نامه قبلی این سازمان و بنیاد ۱۵ خرداد برای اهدای ویلچر به معلولان ساکن در مناطق کم برخوردار گفت: این نگاه سرشار از حساسیت و حساسیت است. عزمی که ۱۵ خرداد بنیاد برای حمایت از مستضعفان دارد، کارگزاران نظام را امیدوار می کند که با تولید ثروت، ارزش مازاد آن را به سمت مناطق محروم هدایت کنند و بی شک این کار برای نهادها و شرکت های اقتصادی برکت خواهد داشت.

قادری با بیان اینکه سال گذشته ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر کشور غربالگری چشم شدند، افزود: در این زمینه توانستیم کودکان مشکوک به تنبلی چشم و عیوب انکساری را درمان کنیم.

یکی از اعضای هیئت مدیره بنیاد ۱۵ خرداد نیز هزینه پیشگیری از معلولیت را یک صدم هزینه درمان عنوان کرد.

جعفریان با اشاره به لزوم استفاده از تجربیات سازمان بهزیستی در غربالگری گفت: بسیاری از اختلالات اسکلتی- عضلانی ریشه در دوران کودکی دارد و اختلالات اسکلتی ممکن است باعث ناتوانی افراد نشود، اما با کاهش تحرک افراد در بزرگسالی، سلامتی آنها در معرض خطر قرار می گیرد. .

وی با بیان اینکه ۹۳ تا ۹۸ درصد اختلالات حرکتی مانند پاهای چنبری و افتادگی شانه در دوران کودکی قابل پیشگیری است افزود: با اجرای طرح غربالگری کودکان پس از شناسایی و دریافت اطلاعات تا پایان دوره درمانی تحت نظر خواهند بود. …

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد همچنین به حوزه های فعالیت بنیاد در سلامت اجتماعی، جمعیت و توسعه اجتماعی اشاره کرد و گفت: در سلامت اجتماعی سعی شده است با همکاری سایر نهادها و سازمان ها به سمت حمایت از محلات و مناطق کم برخوردار حرکت کنیم. با اجرای طرح های غربالگری و کمک به بیماران می توانیم در جهت ساختن جامعه ای سالم و بانشاط گام برداریم.

علیان زادگان در پایان ابراز امیدواری کرد: با تشکیل هر چه سریعتر کارگروه های مشترک، مفاد این تفاهم نامه اجرایی شده و گروه های هدف بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید