فراریان زندان گیلبوا از PA درخواست کمک کردند اما رد شدند – تلویزیون


بر اساس گزارش روز چهارشنبه ، دو تن از زندانیان فلسطینی که ماه گذشته از زندان اسرائیل فرار کردند ، تلاش کردند از رهبران تشکیلات خودگردان فلسطین تقاضای پناهگاه کنند.

با استناد به بازجویی از شش زندانی بازپس گرفته شده ، کان نیوز گزارش داد که دو نفر از فراریان از طریق واسطه با محمد اشتایه ، نخست وزیر PA ، تماس گرفتند و درخواست حمایت کردند.

بر اساس این گزارش ، اشتایه مرد را رد کرد و به او گفت: “این یک موضوع پیچیده است. ما عوارض و مرگ نمی خواهیم. ”

کان گفت که دو فراری داستان را جداگانه برای بازجویان بازگو کردند.

صدا و سیما همچنین جزئیات بیشتری در مورد گزارش فرار از حوادث بر اساس رونویسی نشت شده از بازجویی های آنها ارائه کرد.

این شش نفر پس از فرار از زندان گیلبوآ به سه گروه دو تایی تقسیم شدند و در جهات مختلف حرکت کردند. یعقوب قدیری ، یکی از این افراد ، به بازجویان گفت که او و یک فراری دیگر یک روز کامل را در بیرون یک پایگاه نظامی در شمال کشور مخفی کردند. این زوج در زیر برخی از بوته ها در نزدیکی حصار پایگاه حفر کردند و در آنجا اردو زدند ، با این فرض که هیچ کس فکر نمی کند آنها را در نزدیکی یک پست ارتش جستجو کند.

یک نگهبان زندان در برج مراقبت در زندان گیلبوا ، در شمال اسرائیل ، 6 سپتامبر 2021 دیده می شود. (فلش 90)

قدری مدعی شد که اگر آنها می خواستند ، می توانستند به یک سرباز اسرائیلی آسیب برسانند.

منادیل نافایت ، فراری دیگر ، گفت که به محض رسیدن به جنین ، وی و شریکش گزارش هایی در مورد فرار خود در اخبار مشاهده کردند ، در کنار ادعاهایی که به گفته وی هیچ ارتباطی با واقعیت نداشت.

به گفته کان ، وی گفت: “روزنامه نگاران در مورد کارهایی که ما برای انجام آنها برنامه ریزی کرده بودیم گزارش دادند.” “به عنوان مثال ، آنها گفتند که ما می خواهیم به جنین برویم ، هنگامی که ما از سرپرستی فلسطین خواستار حضانت حفاظتی بودیم.” که کنترل کمتری بر شمال شهر کرانه باختری دارد.

فرار جسورانه 6 سپتامبر ، که با دستگیری دو زندانی آخر دو هفته بعد به پایان رسید ، به عنوان یک شکست بزرگ از سوی زندان اسرائیل تلقی شده است ، که هم به زندانیان اجازه می دهد تا از طریق سیستم زهکشی سلول خود خارج شوند و هم زندانی شوند. فضای خالی زیر زندان و عدم توجه به موقع و یا هشدار به مقامات.

افسران پلیس و نگهبانان زندان صحنه فرار از زندان توسط 6 زندانی فلسطینی را در خارج از زندان گیلبوآ در شمال اسرائیل ، 6 سپتامبر 2021 ، بازرسی می کنند. (سباستین شاینر/AP)

پنج نفر از شش زندانی اعضای گروه تروریستی جهاد اسلامی و زکریا زبیدی تروریست بدنام فتح بودند. تعدادی از آنها به جرم جنایت محکوم شده بودند و حبس ابد می شدند. چهار نفر از زندانیان در هفته اول در شمال اسرائیل اسیر شدند ، اما دو نفر دیگر وارد شهر جنین در شمال کرانه باختری شدند و تا زمان دستگیری در 19 سپتامبر در آنجا پنهان شدند.

فرار مجموعه ای از اشتباهات در زندان را نشان داد ، از جمله عدم درس گرفتن از تلاش های قبلی فرار و چندین اشتباه عملیاتی ، مانند برج های دیده بانی بدون سرنشین و نگهبانان خواب.

پلیس اسرائیل و سرویس امنیتی شین بت با صدور کیفرخواست علیه فراریان بازداشت شده و همدستان آنها در اوایل ماه جاری ، پایان تحقیقات خود را در مورد فرار از زندان اعلام کردند.

با این حال ، یک کمیسیون دولتی به بررسی فرار و شکست احتمالی کارکنان زندان ، سرویس زندان های اسرائیل و سایر دفاتر دولتی که ممکن است در این امر کمک کرده اند ، ادامه خواهد داد.

عبری را به روشی سرگرم کننده و منحصر به فرد بیاموزید

اخبار اسرائیل را دریافت می کنید … اما می دانید گرفتن آی تی؟ در اینجا شانس شما این است که نه تنها تصویر بزرگی را که در این صفحات پوشش می دهیم ، درک کنید ، بلکه همچنین جزئیات مهم و شاداب زندگی در اسرائیل

که در Streetwise Hebrew برای انجمن تایمز اسرائیل، هر ماه چندین عبارت عامیانه محاوره ای را پیرامون یک موضوع مشترک یاد می گیریم. اینها کلاسهای صوتی عبری با اندازه کوچک هستند که ما فکر می کنیم واقعاً از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بدانید بیشتر بیاموزید قبلاً عضو هستید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنید

تو جدی هستی. ما از آن قدردانی می کنیم!

به همین دلیل است که ما هر روز سر کار می آییم – برای ارائه خوانندگان فهیم مانند شما که باید اسرائیل و جهان یهود را مطالعه کنند.

بنابراین اکنون ما یک درخواست داریمبه بر خلاف سایر رسانه های خبری ، ما دیواری پرداخت نکرده ایم. اما از آنجایی که روزنامه نگاری ما پرهزینه است ، از خوانندگانی دعوت می کنیم که روزنامه تایمز اسرائیل برای آنها مهم شده است تا با پیوستن به ما در حمایت از کار ما کمک کنند. جامعه تایمز اسرائیلبه

با پرداخت 6 دلار در ماه می توانید از روزنامه نگاری با کیفیت ما در حین لذت بردن از روزنامه تایمز اسرائیل کمک کنید بدون تبلیغات، و همچنین دسترسی به محتوای منحصر به فرد که فقط برای اعضای انجمن Times of Israel در دسترس است.

به انجمن ما بپیوندید به انجمن ما بپیوندید قبلاً عضو شده اید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنیددیدگاهتان را بنویسید