فرمانده ترور موساد کشته شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، صابرین نیوز به نقل از خبرگزاری لبنانی المیادین گزارش داد که فردی به نام «ایلاک رونبه عنوان رئیس واحد ترور سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی به نام موساد در جریان حمله پهپاد او ساعتی پیش در اربیل در شمال عراق کشته شد.

در این رابطه «خالد آساف»؛ خبرنگار پیشکسوت المیادین در حساب توییتر خود اعلام کرد: «صفحه آره یک مرد عراقی پس از کشته شدن نامش الاک رونمسئول گروه ترور صهیونیستی در جریان این حمله پهپاد این در اربیل در شمال عراق گزارش شده است.

این خبر تنها ساعاتی پس از حمله است پهپاد منتشر شده در مقر ایالات متحده در اربیل، عراق. چند ساعت قبل از انتشار این خبر، برخی منابع محلی از این حمله خبر دادند پهپاد به کنسولگری ایالات متحده در حومه فرودگاه اربیل آنها گزارش دادند که در منطقه کردستان عراق واقع شده است. گفته می شود که این حمله پهپاد به ساختمان کنسولگری و پایگاه نیروهای آمریکایی در نزدیکی قیام در اربیل مرکز استان اربیل در شمال عراق رخ داد.

برخی منابع نیز گفته اند و احتمالاً بیش از یک پهپاد در این عملیات شرکت داشته است.

همچنین گفته می شود که این حمله در یک منطقه امنیتی بسیار حساس در نزدیکی کنسولگری امارات در این کشور رخ داده است اربیل این حادثه در دو کیلومتری کنسولگری آمریکا رخ داد و دود و آتش از هدف بلند شد.

رویترز همچنین به نقل از مقامات امنیتی و مقامات اقلیم کردستان گزارش داد که پهپاد انتحاری به کنسولگری آمریکا در این شهر حمله کرده است.

همچنین سایت خبری السومریه عراق همچنین در گزارشی از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی کنسولگری آمریکا در این شهر خبر داد.

جزئیات بیشتر در مورد این حمله پهپاد هنوز اعلام نشده است، اما از زمانی که پارلمان عراق خروج تمامی نیروهای خارجی و آمریکایی را تصویب کرد، حملاتی به کاروان ها و مقرهای آمریکا در مناطق مختلف عراق صورت گرفت.