فعالیت موکب احمد بن موسی (ع) پس از وقفه ۲ ساله در کربلا


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، هاشم جمالی، مدیرعامل موکب احمد بن موسی(ع) امروز در جمع خبرنگاران از آغاز فعالیت اجرایی این موکب خبر داد و گفت: پس از ۲ سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، لذا با حضور خیل عظیم عاشقان امام حسین (ع) امسال در ایام اربعین در کربلا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی مسئولان ستاد اربعین امسال نزدیک به ۵ میلیون زائر در ایام اربعین از نقاط مختلف کشورمان به عبادت خواهند رفت، افزود: در این راستا موکب احمد بن موسی (ع) اقدام به عبادت کرده است. تمهیدات لازم برای پذیرایی مناسب از زائران ایرانی در کربلا

جمالی با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات برای رفاه حال زائران امام حسین(ع) در کربلا انجام خواهیم داد، اظهار کرد: موکب احمد بن موسی(ع) به نام حضرت احمد بن موسی(ع) فعالیت داشته است. نگین استان فارس و شیراز از سال ۱۳۷۳ در کربلای معلی آغاز شده و امسال نیز در این شهر مقدس به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

مدیر اجرایی موکب احمد بن موسی (ع) گفت: اولین گروه از خادمان موکب احمد بن موسی (ع) از جمله کمیته تسهیلات از یک روز پس از دهه اول موکب به کربلا اعزام می شوند. . محرم یعنی. از ۱۸ آگوست امسال تا بتوانند خود را برای مراسم آماده کنند.

وی ادامه داد: دومین اعزام گروه خادمان موکب احمد بن موسی(ع) ۱۲ روز قبل از اربعین حسینی یعنی از ۱۴ شهریور انجام می شود و به یاری خداوند موکب احمد بن موسی(ع) انجام می شود. ) به مدت یک هفته از ۲۰ الی ۲۷ شهریور ارائه می شود. تقدیم زائران اربعین می شود.

جمالی با بیان اینکه محل موکب مانند سال های گذشته در شریعت الرودین کربلا خواهد بود، اظهار داشت: این موکب خدمات متنوع فرهنگی، رفاهی، پزشکی، سه وعده غذایی و… ارائه می دهد و هزاران زائر را اقامه خواهیم کرد. در راهپیمایی هر روز و شب

مدیر اجرایی موکب احمد بن موسی علیه السلام با یادآوری اینکه موکب همواره از محل نذورات مردم بوده و ادامه دارد، از تمامی دوستداران خاندان طهارت و طهارت علیهم السلام به ویژه حضرت اباعبدالله آل دعوت کرد. حسین علیه السلام نیز امسال نذری خود را بشمارند. موکب را بپردازید و به خادمان امام حسین (ع) کمک کنید تا به بهترین نحو به زائران خدمت کنند.

جمالی همچنین از افتتاح دفتر موکب احمد بن موسی(ع) در حرم شاهچراغ(ع) از ابتدای ماه محرم خبر داد و گفت: این دفتر با هدف جمع آوری وعده های مردم به صورت روزانه در ایام است. ایام محرم و صفر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار می شود

مدیر عامل موکب احمد بن موسی (ع) یادآور شد: دوستداران اهل بیت طهارت (ع) علاوه بر کمک های نقدی می توانند به اقلام مصرفی مانند برنج، گوشت، روغن و … کمک های غیر نقدی کنند. تا بتوانیم به یاری خداوند از زائران امام حسین (ع) به بهترین نحو پذیرایی کنیم.

انتهای پیام/ sp
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید