فواید شگفت انگیز یوگا

یوگا گروهی از تمرینات فیزیکی، ذهنی و معنوی است که از هند سرچشمه می گیرد. تمرینات یوگا زیادی وجود دارد که رایج ترین آنها هاتا یوگا و ری جا یوگا است

این یک تمرین است زیرا باعث بهبود انعطاف پذیری، ایجاد قدرت و توسعه کنترل در بدن می شود.

مطالعات بی شماری به ما نشان می دهد که ورزش برای بدن بسیار مهم است. ورزش فعالیت بدنی است که آمادگی جسمانی را افزایش می دهد. ورزش منظم فواید زیادی مانند کاهش خطر بیماری هایی مانند بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ و سرطان دارد.

ورزش همچنین باعث افزایش اکسیژن و خون رسانی به عضلات و اندام های بدن می شود. کلسترول بد را کاهش می دهد و کلسترول خوب را افزایش می دهد. طبق مطالعات تحقیقاتی، ورزش یک تقویت کننده خلق و خوی عالی است زیرا به کاهش افسردگی و اضطراب کمک می کند. ایجاد تغییرات در سبک زندگی مانند ورزش می تواند کمک زیادی به بهبود سلامت و افزایش طول عمر کند.

فواید یوگا

کاهش وزن: برای کاهش وزن عالی است زیرا هنگام کشش و تقویت بدن کالری زیادی می سوزانید. شما در حین تفریح ​​وزن کم می کنید. چه چیزی بهتر از این؟

یوگا با سفت کردن، تقویت و تقویت بدن شما را بهبود می بخشد. همچنین در عین حال آن را انعطاف پذیرتر می کند.

بهبود سلامت روان: یوگا به بهبود سلامت روان کمک می کند زیرا مطالعات نشان می دهد که تمرین منظم یوگا سطوح GABA مغز را افزایش می دهد، خلق و خو و اضطراب را بیشتر از برخی تمرینات دیگر مانند پیاده روی افزایش می دهد. افزایش آرامش برای کاهش استرس بسیار مفید است.

کاهش علائم آسم: نشان داده شده است که علائم آسم را در افراد مبتلا به آسم کاهش می دهد.

سلامت قلب را افزایش می دهد: یوگا سلامت قلب را بهبود می بخشد. ممکن است فشار خون بالا را کاهش دهد، علائم نارسایی قلبی را بهبود بخشد، توانبخشی قلبی را تقویت کند و عوامل خطر قلبی عروقی را کاهش دهد.

درمان کمردرد: یوگا برای درمان کمردرد مزمن نیز عالی است. در یک کارآزمایی بالینی، برنامه یوگا برای کمر سالم ۳۰ درصد بیشتر از مراقبت معمول به تنهایی مفید است. درد برای شرکت کنندگان یوگا تا یک سوم کاهش یافت، در حالی که گروه درمان استاندارد تنها ۵ درصد کاهش داشت. شرکت کنندگان در یوگا نیز کاهش ۸۰ درصدی در استفاده از داروهای ضد درد داشتند.

درمان مکمل سرطان: یوگا به عنوان یک مداخله مکمل برای بیماران سرطانی برای کاهش افسردگی، اضطراب، بی خوابی، درد و خستگی استفاده می شود.

درمان تکمیلی اسکیزوفرنی: یوگا به عنوان یک درمان مکمل برای اسکیزوفرنی مورد مطالعه قرار گرفته است. ممکن است به کاهش علائم اسکیزوفرنی و بهبود کیفیت زندگی کمک کند.

شناخت را افزایش می دهد: نشان داده شده است که یوگا فواید حاد شناختی (عملکرد اجرایی، از جمله کنترل بازدارنده) ایجاد می کند.

من اطلاعات بیشتری در مورد یوگا در وب سایت خود دارم، mindbodyslim.com، بنابراین در صورت تمایل آن را بررسی کنید. یوگا در انعطاف پذیری و تقویت بدن شگفت انگیز است و فواید آن بسیار زیاد است. آن را امتحان کنید. شما آن را دوست دارم!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر