قربانی: اسکوچیچ را باید نگه داشت، اما سبک را عوض کنیم/ پاشازاده: با این سیستم در جام جهانی نابود می شویم.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری داد، بحث برکناری دراگان اسکوچیچ از سرمربیگری تیم ملی فوتبال کشورمان جدی‌تر شد و گزینه‌هایی چون برانکو ایوانکوویچ، علی دایی، جواد نکونام و کارلوس کی‌روش دو بازیکن سابق مطرح شدند. بازیکنان تیم ملی کشورمان پیروز قربانی و مهدی پاشازاده. آنها نظر خود را در مورد ورزشگاه بیان کردند:

فداکاری: اسکوچیچ کارهایی انجام داده که امکان انتقاد را برای همه فراهم می کند/ اتفاقی که افتاده توهین به جایگاه سرمربی تیم ملی است

پیروز قربانی گفت: از دو منظر می توان به این موضوع نگاه کرد. اگر از نظر فنی به آن نگاه کنیم، سبکی که تیم اسکوچیچ بازی می کند در جام جهانی جواب نمی دهد. ما مقابل تیم هایی بازی خواهیم کرد که از بالا فشار می آورند. انگلیس در سال های اخیر یکی از بهترین تیم های اروپا و جهان بوده است. آیا می توانید از پشت مقابل انگلیس، آمریکا یا ولز بازی کنید؟ آیا تیم ما می تواند توپ را به ۱۸ یارد حریف برساند؟ البته ما نمی توانیم. اگر اسکوچیچ بخواهد بماند، برای موفقیت در جام جهانی باید سبک بازی خود را تغییر دهد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر نوع اتفاقات رخ داده توهین به سمت مربیگری است. او سر کار است. هرکسی که در مجلس قدم می زند به خودش اجازه می دهد در مورد هر موضوعی نظر بدهد. فوتبال یک موضوع تخصصی است. من به عنوان جوان‌تر در این فوتبال کار می‌کنم و درس می‌خوانم. از فوتبالیستی ناراحت می شوم که در عمرش فوتبال بازی نکرده و شاید چند بار آن را دیده باشد تا در مورد بالاترین پست یعنی سرمربیگری سرمربی اظهار نظر کند.

بازیکن سابق تیم ملی و استقلال توضیح داد که آیا اسکوچیچ باید عوض شود و اگر اینطور است بهترین گزینه برای او چه کسی خواهد بود. او البته کارهایی انجام داده که به نوعی به همه فرصت انتقاد از او را داده است، اما من آنها را فاش نمی کنم. صحبت من با نمایندگان مجلس این است که اگر خیلی به فوتبال علاقه دارند باید کاری کنند که تیم ملی بتواند بازی تدارکاتی خوبی را برگزار کند. عرضه ای ندیده ای و فقط یک شور حسینی نصیبت شده است. آنها از جاهای دیگر و در خیابان به شما گفته اند که اسکوچیچ باید تعویض شود. این موضوع به تیم ملی ایران ضربه زده و جایگاه سرمربی را در بین بازیکنان از بین می برد.

قربانی درباره تنظیم رختکن تیم ملی با اسکوچیچ توضیح داد: برای اسکوچیچ احترام زیادی قائل هستم اما باید بپذیریم که الان تیم ملی و بازیکنان فعلی ما مقابل او هستند. من فضای رختکن را نمی دانم، اما اگر می خواهند تغییری ایجاد کنند، باید خیلی فنی تر باشد، نه اینکه اتحادیه راه نیفتد، بلکه نمایندگان مجلس و وزارتخانه وارد عمل شوند. به نظر من کشور ما مشکلات بسیار بزرگتری دارد که نمایندگان باید به آن رسیدگی کنند. بگذارید کارشناسان بیشتری در مورد فوتبال نظر بدهند.

پاشازاده: موافق یا مخالف اسکوچیچ نیستم اما با این سیستم در جام جهانی نابود می شویم

مهدی پاشازاده درباره احتمال اخراج اسکوچیچ نیز گفت: من اسکوچیچ را مقصر وضعیت فعلی تیم ملی نمی دانم. پیشنهاد دادند و او هم پذیرفت. او با بهترین شرایط و عملکرد کار را جلو برده است. بعد از بلایی که پیش آمد تیم ملی را تحویل گرفت و موفق شد. نیمکت ما ضعیف است و من هم به این سوال انتقاد کردم. به یکی از دوستان گفتم چرا دستیار اسکوچیچ در بازی با سوریه به کنار زمین آمد؟ وحید هاشمیان و کریم باقری روی نیمکت نبودند؟ اگر این دو بزرگوار ماهر و ضعیف نیستند پس چرا آنها را به تیم ملی بردیم؟

وی افزود: با خودم گفتم باید به مرز می رفتند. آیا آنها پایتخت کشور نیستند؟ آیا به تیم ملی نرفتند تا به پیشرفت این تیم کمک کنند؟ اگر در جام جهانی با این وضعیت و سیستم چهار دفاعی بازی کنیم، نابود می شویم. من قصد ندارم بگویم که باید اسکوچیچ را عوض کرد یا نه. افرادی که مسئولیت دارند باید پاسخگو باشند. اگر تیم برود و پنج گل دریافت کند، باید پاسخ دهد. از نظر فنی دفاع چپ و راست کلاسیک نداریم، باید از سه دفاع کنیم. این یک پیشنهاد کارشناسی است. من نه موافق و نه مخالف اسکوچیچ هستم. اگر امکانات و پول داشته باشم می روم خانه سه اتاقه می خرم اما وقتی پول آن خانه سه اتاقه را ندارم چرا باید خانه سه اتاقه بخرم؟

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید