قهرمانی تکواندو نوجوانان جهان | صاعقه طلا بر سینه متین رضایی می تابد


به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در ادامه سیزدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جوانان جهان که توسط بلغارستان در صوفیه برگزار می شود، امروز جمعه ۲۳ مرداد ماه تکواندوکاران وزن ۶۳- و ۶۸- کیلوگرم پسران و ۵۵- کیلوگرم برای پسران حضور دارند. دختران با حریفان خود دیدار خواهند کرد.آنها رفتند که تیم ملی ایران مدال طلا گرفت.

متین رضایی در وزن ۶۳- کیلوگرم با حضور ۴۹ تکواندوکار پس از یک دور استراحت در ۲ راند با نتایج ۱۸ بر ۷ و ۲۳ بر ۱۷ “ژول” از فرانسه را شکست داد و سپس “نیکولوفسکی” از استرالیا را شکست داد. نتایج (۱۷-۵ و ۱۱-۱) به پایان رسید.

رضایی در مرحله یک چهارم نهایی در حالی که دور نخست را با نتیجه ۱۰ بر ۷ به “بارکای ارر” از ترکیه واگذار کرد، در ۲ دور بعدی با نتایج ۴ بر ۲ برنده و ۵ بر ۲ پیروز شد. وی در نیمه نهایی با نتایج ۱۷ بر ۷ و ۱۲ بر ۲ از سد “رافائل پاپا” از یونان گذشت و در فینال حریف نظروف از ازبکستان شد.

رضایی در مبارزه برای کسب مدال طلا در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۹ مقابل حریف ازبکستانی به برتری رسید اما در دور دوم نتیجه را ۹ بر ۹ واگذار کرد و نماینده شایسته کشورمان کار را در جام حذفی به پایان برد. دور سوم و ۳-۲. وی در این رقابت ها موفق به کسب چهارمین مدال طلای ایران شد.

فرشته فتحی در چهارمین روز این رقابت ها دومین نماینده کشورمان بود و در اولین دیدار مقابل نیکا کاراباتیچ حریفی از کرواسی بازی را واگذار کرد.

تیم ملی ایران تا پایان روز چهارم این مسابقات ۴ مدال طلا و یک مدال نقره کسب کرده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی و متین رضایی با ۴ مدال طلا و پرنیا سلمانی به مدال نقره تیم کشورمان دست یافتند.

سیزدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا یکشنبه ۲۵ مردادماه در صوفیه بلغارستان برگزار می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید