متا به جعل نام و نشان متهم شد!


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، متا، مالک فیس بوک روز سه شنبه در دادگاه فدرال منهتن از سوی شرکت متاکس به دلیل سرقت نام آن مورد شکایت قرار گرفت. متاکس (که تجربیات واقعیت مجازی همهجانبه ای ایجاد می کند) به دادگاه گفت که فیس بوک پس از تغییر نام ویران شده و توانایی خود را از دست داده است.

این شرکت متا را به نقض علائم تجاری خود متهم کرد و از دادگاه خواست که شرکت را از استفاده از نام متاکس و علامت تجاری برای کالاها و خدماتی که با متاکس همپوشانی دارند و همچنین میزان نامشخصی از خسارت مالی منع کند.

در اکتبر ۲۰۲۱، فیس‌بوک متاورس را معرفی کرد و گفت که می‌خواهند روی مفهوم جدیدی از دنیای دیجیتال به نام متاورس کار کنند، به همین دلیل نام و برند خود را تغییر داد.

جاستین بولونینو، بنیانگذار متاکس، گفت که متاکس نه تنها کسب و کار ما، بلکه کل صنعت و حقوق مالکیت معنوی طراحان و کسانی که به ما کمک کردند را به خطر انداخت. متا هنوز در مورد این شکایت اظهار نظری نکرده است.

متاکس در دادخواست خود گفت که در سال ۲۰۱۷ در مورد همکاری احتمالی با فیس بوک صحبت کرده است و یکی از مدیران فیس بوک یکی از تجربیات متاکس در آن سال را شگفت انگیز توصیف کرده است.

متاکس گفت تمرکز جدید متا بر متاورس و فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با کار این شرکت همپوشانی دارد. تغییر نام متا ما را از بازار خارج می کند، که باعث شده مردم به اشتباه تصور کنند این شرکت ها وابسته هستند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید