محدوده عرضه دام ترمه تعیین می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر پنجاه و نهمین جلسه علنی این شورا را که با حضور مدیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزان برگزار شد، مبادله شد. دیدگاه ها و ارائه راهکارهایی برای ساماندهی و تعیین وضعیت فعلی سایت عرضه دام.، تصریح کرد: اگرچه جلسات مختلفی در این زمینه برگزار شده است، اما متاسفانه هیچ یک از این جلسات به نتیجه نرسیده است.

علی اصغر مرادزاده با بیان اینکه در آخرین جلسه ای که در جهاد کشاورزی کاشمر برگزار شد، مطالبات و راهکارهایی در این زمینه مطرح شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه مراجعه کنندگان به این تجمع از وضعیت فعلی آن ناراضی هستند. طبق قانون، نظارت و ارائه خدمات در اماکن عمومی بر عهده شهرداری است، باید در این زمینه برای بهبود خدمات و کاهش نارضایتی ها تصمیم عملی اتخاذ شود.

در ادامه مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به اینکه شهرداری و شورای شهر کاشمر اقدامات خوبی در زمینه تغییرات و ساماندهی کشتارگاه انجام دادند، گفت: امیدواریم با تداوم حمایت ها بتوانیم شورای شهر برای رفع نواقص و تامین امکانات و تجهیزات کشتارگاهی، شاهد مجموعه ای مجهز و کامل در شأن منطقه ترشیز خواهیم بود.

محمد شجیعی با بیان اینکه موضوع حیاط دام در کاشمر به یک داستان غم انگیز تبدیل شده است، یادآور شد: در این سال ها همیشه جلسات مختلفی برگزار می شد اما نتیجه و نتیجه ای نداشت.

وی با اشاره به اینکه مجوزی که جهاد کشاورزی برای فعالیت حوزه دام صادر کرده است شرکت تعاونی کشاورزان نام دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس صورتجلسه ای که در سال ۹۷ در استانداری تنظیم شد، مدیریت عرضه دام. مساحت به شهرداری واگذار شد تا درآمد آن ۳۰ به ۷۰ شود که باید بین شهرداری و تعاونی دامپروری تقسیم شود.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با تاکید بر اینکه مشکل مدیریتی و اختلاف شهرداری با تعاونی دامپروری با گذشت ۵ سال همچنان وجود دارد، گفت: با وجود تورم و افزایش هزینه ها در این سال ها، اجاره بهای مزارع بین ۱۲۰ تا ۱۲۰ درصد است. ۱۵۰ هزار تومان به نرخ مصوب سال ۹۷ و این در حالی است که اجاره ماهیانه بین ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه در جلسه اخیر جهاد کشاورزی سه پیشنهاد برای رفع مشکلات و ساماندهی حیاط دام مطرح شد، خاطرنشان کرد: اولاً حیاط دام باید از سوی اتحادیه به شهرداری تحویل داده شود. شهرداری باید منافع را افزایش دهد، همزمان با توسعه سایت موجود، ثانیاً زمین دامداری به تعاونی واگذار شود و این مجموعه متعهد به توسعه منطقه و ارتقای خدمات شود و ثالثاً شهرداری. باید با اخذ موافقت تعاونی دامپروری مبنی بر لغو مجوز، مجوز جدید دریافت کرده و سایت جدیدی برای میدان عرضه دام بسازد.

مدیرعامل شرکت تعاونی دام کاشمر در این جلسه با اشاره به اخذ جواز تاسیس در سال ۱۳۷۹ و پس از خرید زمین و ساخت مجتمع در سال ۱۳۸۱، میدان دام در محل جدید خارج از شهر به بهره برداری رسید. گفت: اگرچه با جانمایی سایت جدید عرضه دام به دلیل کمبود انشعاب مخالف بودیم، اما طبق وعده مسئولان، ادارات آب و برق مجتمع را احداث کردیم.

محمدحسن عیسی با بیان اینکه در ابتدای بهره برداری از میدان به دلیل مجاورت مجتمع با کشتارگاه و بهره مندی از انشعابات آن، مدیریت هر دو مجتمع به تعاونی دامداران واگذار شد، گفت: پس از یک در حالی که با توجه به هزینه های بالای کشتارگاه، مدیریت دو مجتمع بر اساس قرارداد مشارکت به شهرداری واگذار شد و مقرر شد شهرداری ۷۰ درصد از درآمد میدان را به تعاونی پرداخت کند. .

وی با اذعان به اینکه شهرداری در این مدت نه تنها مبلغی پرداخت نکرده است، بلکه حتی یک ریال نیز در این مجموعه هزینه نکرده است، گفت: سایت عرضه دام به دلیل عدم مدیریت درآمدی ندارد و در این سال ها داریم. بارها درخواست افزایش اجاره بهای سوله ها را داشتند اما هیچ اقدامی صورت نگرفت.

مدیرعامل شرکت تعاونی دامپروری کاشمر با اشاره به وجود ۳۵ غرفه در محوطه عرضه دام کاشمر تاکید کرد: درخواست ما واگذاری این مجموعه به تعاونی دامپروری است تا با توسعه حیاط، امکانات لازم و افزایش آن فراهم شود. اجاره غرفه ها ۳۰ درصد درآمد را به شهرداری پرداخت می کند.

لازم به ذکر است اعضای هفت گانه شورای اسلامی شهر کاشمر که تاکید داشتند توسعه فضا و تامین امکانات در حوزه عرضه دام نباید منجر به تحمیل هزینه به شهروندان و افزایش قیمت شود، موظف شدند شهرداری کاشمر برای تعیین تکلیف در قالب یک قرارداد مشخص نسبت به وضعیت این مجموعه اقدام کند.

انتهای پیام/۷۰۰۴۲
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید