مدفوع 2700 ساله نشان می دهد ترکیب مخلوط پنیر و آبجو آبی مدت ها مورد علاقه بشر بوده است


واشنگتن (خبرگزاری فرانسه) – عشق انسان ها به پنیر و آبجو به مراتب طولانی مدت باز می گردد. اما بر اساس یک مطالعه علمی که روز چهارشنبه منتشر شد ، کارگران یک معدن نمک در اتریش از 2700 سال پیش از پنیر آبی و آبجو لذت می بردند.

دانشمندان با تجزیه و تحلیل نمونه های مدفوع انسان در قلب معدن هالستات در آلپ اتریش به این کشف دست یافتند. این مطالعه چهارشنبه در مجله Current Biology منتشر شد.

فرانک مایکسنر ، میکروبیولوژیست در موسسه تحقیقاتی اوراک در بولزانو ، ایتالیا ، که نویسنده اصلی این گزارش بود ، گفت که از دانستن اینکه معدنچیان نمک بیش از دو هزار سال پیش به اندازه کافی پیشرفته بوده اند تا “عمداً از تخمیر استفاده کنند” بسیار شگفت زده شده است.

مایکسنر به خبرگزاری فرانسه گفت: “این به نظر من بسیار پیچیده است.” “این چیزی است که در آن زمان انتظارش را نداشتم.”

به گفته محققان ، این یافته اولین شواهد تا زمان رسیدن پنیر در اروپا بود.

و در حالی که مصرف الکل مطمئناً در نوشته های قدیمی و شواهد باستان شناسی به خوبی ثبت شده است ، مدفوع معدنچیان نمک حاوی اولین شواهد مولکولی از مصرف آبجو در قاره آن زمان بود.

کرستین کواریک از موزه تاریخ طبیعی وین گفت: “به طور فزاینده ای روشن می شود که نه تنها شیوه های آشپزی ماقبل تاریخ پیچیده بوده است ، بلکه مواد غذایی پیچیده فرآوری شده و همچنین تکنیک تخمیر نقش مهمی در تاریخچه غذایی اولیه ما داشته است.” به

به گفته مایکسنر ، شهر هالستات ، میراث جهانی یونسکو ، بیش از 3000 سال است که برای تولید نمک مورد استفاده قرار می گیرد.

او توضیح داد که “جامعه مکان خاصی است ، در کوه های آلپ ، در وسط هیچ کجا واقع شده است.” “کل جامعه از این معدن کار می کردند و زندگی می کردند.”

معدنچیان تمام روزهای خود را آنجا گذراندند ، در آنجا کار کردند ، غذا خوردند و به حمام رفتند.

به دلیل دمای ثابت حدود 8 درجه سانتیگراد (46F) و غلظت بالای نمک در معدن است که مدفوع معدنچیان به خوبی حفظ شد.

محققان چهار نمونه را تجزیه و تحلیل کردند: یکی مربوط به عصر برنز ، دو نمونه مربوط به عصر آهن و یکی مربوط به قرن 18 است.

یکی از آنها ، با قدمت حدود 2700 سال ، حاوی دو قارچ به نام های Penicillium roqueforti و Saccharomyces cerevisiae بود. هر دوی آنها امروزه به دلیل استفاده در تهیه غذا شناخته شده اند.

عبری را به روشی سرگرم کننده و منحصر به فرد بیاموزید

اخبار اسرائیل را دریافت می کنید … اما می دانید گرفتن آی تی؟ در اینجا شانس شما این است که نه تنها تصویر بزرگی را که در این صفحات پوشش می دهیم ، درک کنید ، بلکه همچنین جزئیات مهم و شاداب زندگی در اسرائیل

که در Streetwise Hebrew برای انجمن تایمز اسرائیل، هر ماه چندین عبارت عامیانه محاوره ای را پیرامون یک موضوع مشترک یاد می گیریم. اینها کلاسهای صوتی عبری با اندازه کوچک هستند که ما فکر می کنیم واقعاً از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بدانید بیشتر بیاموزید قبلاً عضو هستید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنید

تو جدی هستی. ما از آن قدردانی می کنیم!

به همین دلیل است که ما هر روز سر کار می آییم – برای ارائه خوانندگان فهیم مانند شما که باید اسرائیل و جهان یهود را مطالعه کنند.

بنابراین اکنون ما یک درخواست داریمبه بر خلاف سایر رسانه های خبری ، ما دیواری پرداخت نکرده ایم. اما از آنجایی که روزنامه نگاری ما پرهزینه است ، از خوانندگانی دعوت می کنیم که روزنامه تایمز اسرائیل برای آنها مهم شده است تا با پیوستن به ما در حمایت از کار ما کمک کنند. جامعه تایمز اسرائیلبه

با پرداخت 6 دلار در ماه می توانید از روزنامه نگاری با کیفیت ما در حین لذت بردن از روزنامه تایمز اسرائیل کمک کنید بدون تبلیغات، و همچنین دسترسی به محتوای منحصر به فرد که فقط برای اعضای انجمن Times of Israel در دسترس است.

به انجمن ما بپیوندید به انجمن ما بپیوندید قبلاً عضو شده اید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنیددیدگاهتان را بنویسید