مدیریت وزن – رژیم غذایی با پروتئین بالا

مطالعات بی‌شماری نشان داده‌اند که رژیم غذایی غنی از پروتئین می‌تواند به کاهش وزن یا حفظ سایز فعلی لباس‌مان کمک کند. این بیشتر به این دلیل است که وقتی پروتئین بیشتری مصرف می کنیم، به نوبه خود کربوهیدرات کمتری مصرف می کنیم. در این مقاله در مورد فواید رژیم غذایی با پروتئین بالا و نوع غذاهایی که برای دستیابی به نتایج کاهش وزن باید مصرف کنید صحبت خواهم کرد.

دلیل مفید بودن پروتئین برای کاهش وزن سریع به این دلیل است که باعث افزایش متابولیسم و ​​کاهش اشتهای ما می شود. این پروتئین شبیه به سرکوب کننده اشتها معروف به هودیا عمل می کند، با کمک به ما برای مدت طولانی تری احساس سیری اشتها را کاهش می دهد. علاوه بر این، وقتی پروتئین بیشتری می خوریم، به نوبه خود، کربوهیدرات کمتری می خوریم. وقتی بدن ما از کربوهیدرات محروم می شود، شروع به سوزاندن چربی های اضافی برای سوخت می کنیم. این به نوبه خود منجر به کاهش وزن سریع و موثر می شود. این عمل فیزیکی خاص به عنوان کتوز شناخته می شود. بنابراین برخی از غذاهایی که باید برای کاهش وزن یا حفظ وزن فعلی خود مصرف کنیم کدامند؟

یک انتخاب عالی برای پروتئین از شیک های پروتئین آب پنیر می آید.این شیک خاص بسیار مفید است زیرا فقط از آب پنیر ساخته شده است. برخلاف پروتئین حیوانی، پروتئین آب پنیر به راحتی توسط بدن جذب و تجزیه می شود. علاوه بر این، فاقد چربی اشباع شده، چربی ترانس، کالری، کلسترول و سدیم است. یکی از سالم ترین گزینه هاست. برخی از منابع دیگر عبارتند از: تخم مرغ، ماهی و مرغ بدون چربی. گنجاندن این غذاها در رژیم غذایی روزانه ما آسان است. فقط مطمئن شوید که مقدار کالری و کلسترول برخی از این محصولات را کنترل کنید. شما نمی خواهید کلسترول غیر ضروری خود را در حین تلاش برای افزایش مصرف پروتئین خود اضافه کنید. ایجاد یک برنامه کاهش وزن سالم و متعادل، کلید موفقیت است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر