مردم غزه برای دریافت کمک های قطری که تحت سازوکار سازمان ملل متحد جریان دارد ، صف آرایی می کنند


غزه – ده ها هزار خانواده فقیر در نوار غزه روز پنجشنبه پس از موافقت اسرائیل با سازوکار توزیع جدید شامل سازمان ملل متحد ، کمک های بشردوستانه قطر را آغاز کردند.

دریافت کنندگان پول از صبح زود در خارج از 300 مرکز توزیع در سراسر فلسطین تحت کنترل گروه تروریستی حماس صف آرایی کردند.

محمد العمادی ، فرستاده قطری گفت که کمک های 100 دلاری از طریق سازمان ملل به “95000 خانواده نیازمند” در غزه ارائه می شود.

حمایت قطر یک راه حل حیاتی برای فلسطینیان فقیر نشین در غزه است ، که از سال 2007 تحت محاصره اسرائیل و مصر قرار دارد و اسرائیل آن را اقدامی ضروری برای محدود کردن توانایی گروه های تروریستی غزه برای مسلح شدن خود می داند.

اسرائیل از سال 2018 به طور ماهانه به میلیون ها پول نقد قطری اجازه می داد تا از طریق گذرگاه های اسرائیلی به غزه سرازیر شوند تا آتش بس شکننده ای را با حماس حفظ کند. از اوایل سال 2021 ، هر ماه 30 میلیون دلار پول نقد در چمدان از طریق یک گذرگاه تحت کنترل اسرائیل به غزه تحویل داده می شد.

اما اسرائیل با از سرگیری بودجه تحت شرایطی که قبل از خصومت های ماه مه با غزه وجود داشت ، اعتراض کرده بود و ادعا می کرد که این پول ها بیشتر توسط گروه های تروریستی مورد استفاده قرار می گیرد نه صرفاً برای نیازهای بشردوستانه.

این بن بست در ماه اوت زمانی حل شد که اسرائیل و قطر از تصویب سازوکار جدیدی برای توزیع وجوه با انتقال مستقیم پول از سوی سازمان ملل به افراد خبر دادند.

یک مرد فلسطینی در 15 سپتامبر 2021 در سوپر مارکت شهر غزه به عنوان بخشی از برنامه کمک های نقدی بشردوستانه سازمان ملل با حمایت دولت قطر کمک مالی دریافت می کند. (محمود حامس / خبرگزاری فرانسه)

بر اساس این طرح ، به دریافت کنندگان مورد تأیید اسرائیل در غزه کارت های اعتباری سازمان ملل برای برداشت وجوه داده می شود.

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه گفت که توزیع “در طول این هفته” ادامه خواهد داشت.

نسیم الحداد ، 47 ساله ، گفت که 100 دلار دریافتی او “وضعیت اقتصادی او را بهبود بخشیده است” و چشم انداز وی برای یافتن شغل.

وی گفت: “در حال حاضر ، من با توجه به شرایط دشوار اقتصادی در نوار غزه به 1000 دلار دیگر نیاز دارم.”

جوانان فلسطینی در 5 اکتبر 2021 سوار بر گاری اسب سواری از کنار ساختمان تخریب شده در شهر غزه می روند. (محمد عابد / خبرگزاری فرانسه)

فایز نبحان ، راننده تاکسی 41 ساله و پدر 5 فرزند ، گفت که اکنون که دوباره کمک دریافت می کند ، زندگی “کمی بهتر می شود”.

سیاست تجدید شده جنجال هایی را در داخل اسرائیل برانگیخته است و منتقدان دولت را متهم به سرپیچی از فشارهای حماس می کنند.

نفتالی بنت وعده داده است که از زمان نخست وزیری در ماه ژوئن به چنین تحویل هایی پایان می دهد و دولت جدید سیاست بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر سابق مبنی بر “چمدان های پر پول” برای کارکنان حماس را نادیده گرفته است.

عبری را به روشی سرگرم کننده و منحصر به فرد بیاموزید

اخبار اسرائیل را دریافت می کنید … اما می دانید گرفتن آی تی؟ در اینجا شانس شما این است که نه تنها تصویر بزرگی را که در این صفحات پوشش می دهیم ، درک کنید ، بلکه همچنین جزئیات مهم و شاداب زندگی در اسرائیل

که در Streetwise عبری برای انجمن تایمز اسرائیل، هر ماه چندین عبارت عامیانه محاوره ای را پیرامون یک موضوع مشترک یاد می گیریم. اینها کلاسهای صوتی عبری با اندازه کوچک هستند که ما فکر می کنیم واقعاً از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بدانید بیشتر بیاموزید قبلاً عضو هستید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنید

تو جدی هستی. ما از آن قدردانی می کنیم!

به همین دلیل است که ما هر روز سر کار می آییم – برای ارائه خوانندگان فهیم مانند شما که حتماً باید اسرائیل و جهان یهود را مطالعه کنند.

بنابراین اکنون ما یک درخواست داریمبه بر خلاف سایر رسانه های خبری ، ما دیواری پرداخت نکرده ایم. اما از آنجایی که روزنامه نگاری ما پرهزینه است ، ما از خوانندگانی دعوت می کنیم که روزنامه تایمز اسرائیل برای آنها مهم شده است تا با پیوستن به کارهای ما ، از آنها حمایت کنند. جامعه تایمز اسرائیلبه

با پرداخت 6 دلار در ماه می توانید از روزنامه نگاری با کیفیت ما در حین لذت بردن از روزنامه تایمز اسرائیل کمک کنید بدون تبلیغات، و همچنین دسترسی به محتوای منحصر به فرد که فقط برای اعضای انجمن Times of Israel در دسترس است.

به انجمن ما بپیوندید به انجمن ما بپیوندید قبلاً عضو شده اید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنیددیدگاهتان را بنویسید