مزایای هیدراتاسیون کافی ذهن شما را به هم می زند

آب به معنای تفاوت بین سلامتی و بیماری است. برخی از مزایای هیدراتاسیون خوب را در نظر بگیرید. آی تی:

خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد

مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که هیدراتاسیون خوب خطر ابتلا به سرطان سینه را تا ۷۹ درصد، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا ۴۵ درصد و خطر ابتلا به سرطان مثانه را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

وضوح ذهنی را افزایش می دهد

افت تنها ۲ درصدی آب بدن باعث مشکلات حافظه کوتاه مدت و مشکلات قابل توجهی در تمرکز می شود. هیدراتاسیون خوب به شما کمک می کند در طول روز هوشیار باشید.

هضم غذا را بهبود می بخشد

سیستم گوارشی بدون مایع کافی یبوست دارد. مایع برای عبور مواد مغذی از غشاهای ظریف روده ضروری است. اگر بدن به اندازه کافی هیدراته شود، مایع کافی در مسیر گوارش وجود دارد تا مواد مغذی را در سراسر بدن توزیع کند.

بافت پوست را نرم می کند

هیدراتاسیون کافی باعث می شود که آب در تمام غشای بدن شما حرکت کند تا بزرگترین اندام بدن، پوست، به اندازه کافی هیدراته شود. نرم کننده های بافت پوست. روند طبیعی پیری کند می شود. چین و چروک از بین می رود. کیسه زدن پوست سفت می شود. چرا وقتی که آب دادن به بدنتان یک جایگزین ایمن، طبیعی و موثر و بدون عارضه است، زحمت کشیدن لیفت صورت را به خود زحمت دهید؟

روند پیری را کند می کند

دلیل هیدراتاسیون ضعیف با افزایش سن، کاهش تدریجی مکانیسم تشنگی در مغز است. وقتی ما جوان هستیم و تشنه می شویم هیچ مانعی برای ما در هنگام تشنگی وجود ندارد. با افزایش سن، داستان متفاوتی ظاهر می شود. سیگنال تشنگی به دلیل نادیده گرفتن آن و نوشیدن نوشیدنی های کم آب کننده مانند قهوه یا الکل تحریف می شود. هیدراتاسیون خوب کشش سطحی آبی را که بلعیده می شود کاهش می دهد و اندازه خوشه مولکول های آن را کاهش می دهد. ظرفیت خیس شدن افزایش می یابد و آب را برای انتقال به تک تک سلول های بدن آسان تر می کند.

کمردرد و مفاصل را تسکین می دهد

یک واقعیت کمتر شناخته شده این است که نشان داده شده است که هیدراتاسیون کافی برای ۸۰ درصد از مبتلایان به کاهش درد کمر و مفاصل کمک می کند.

به کنترل وزن بدن کمک می کند

برای بسیاری از افراد مکانیسم تشنگی در بدن آنقدر ضعیف است که در یک سوم آمریکایی ها با گرسنگی اشتباه می شود. به جای آب خوردن غذا می خوریم.

مکانیسم تشنگی را بازنشانی می کند

گرسنگی با تشنگی اشتباه گرفته نمی شود. مزیت آشکار کاهش وزن اضافی بعدی است که به دلیل خوردن بیش از حد غذا ایجاد می شود.

به طور خلاصه، مزایای شگفت انگیز هیدراتاسیون خوب چیست؟

* ما جوان تر به نظر می رسیم و احساس می کنیم.

* وضوح ذهنی تقویت می شود.

* سیستم گوارش ما مواد مغذی را به هر سلول می فرستد

* کنترل وزن بازیابی شد.

* توانایی مقابله با استرس افزایش یافته است.

* درد ناشی از درد مفاصل کاهش می یابد.

* انعطاف پذیری کلی بازیابی شده است.

تمام سیستم های بدن در اوج پتانسیل خود با هیدراتاسیون خوب عمل می کنند. خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد؟

این نیست. هر چقدر هم که ساده به نظر برسد، آب راز سلامتی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر