مزیت شناوری چیست؟

اگر وزن بدن شما ۲۰۰ پوند است و قد متوسطی دارید، در استخر درمانی ما وزن بدن شما تا ۲۰ پوند کاهش می یابد. فقط همین کاهش چشمگیر به تنهایی یک فرآیند درمانی را برای بدن شما شروع می کند. از لحظه ای که بدن خود را در عمق آب گرم و تسکین دهنده استخرهای درمانی ما فرو می برید، فوراً روند بهبودی بدن خود را با موارد زیر آغاز می کنید:

  • کاهش درد و درد،
  • کاهش تنش و اضطراب،
  • تسهیل گردش خون و جریان تنفسی بهتر،
  • محدوده بیشتری از تحرک بدن را فراهم می کند و
  • لبخندی بر چهره شما می نشاند.

همه اینها از قدم گذاشتن به استخر است. اما اگر یک روال روزانه تمرینات مبتنی بر آب گرم را شروع کنید، مزایای سلامتی را افزایش خواهید داد.

یک راه بسیار خوب برای نگاه کردن به این است: تصور کنید دو نفر با سن و سلامت برابر دارید که از یک تپه بالا می روند. نه یک تپه شیب دار، فقط یک شیب ملایم. یک نفر ۱۰۰ پوند را در یک کوله پشتی بر پشت خود حمل می کند، در حالی که دیگری وزن اضافی بر دوش ندارد. کدام یک سریعتر و با تلاش کمتر به اوج می رسد؟ حالا تصور کنید این کار را هر روز انجام دهید. این اساساً همان چیزی است که بدن شما هر روز پیاده روی، حرکت و ورزش تحمل می کند. تمام وزن بدن شما روی باسن، پاها، پاهای شماست. با این حال، هنگامی که بدن خود را در یکی از استخرهای درمانی ما فرو می برید، این وزن تا ۹۰ درصد کاهش می یابد.

این مزیت شناوری است – کاهش بار روزانه شما از طریق کاهش وزن بدن بر روی بدن.

تقویت مزایای ورزش

یکی از معایب اصلی ورزش تاثیر آن بر بدن شماست. نه اینکه بگوییم ورزش مهم نیست، اما این که با هر پمپ، پرش و بارگذاری روی بدن تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، دویدن است، با هر گام، وزن بدن شما به زور به سمت باسن، پاها و پاهای شما به سمت پایین می رود. بله، کفش های مخصوص کمک می کند، اما تاثیر آن هنوز یکسان است. حتی راه رفتن ملایم همچنان وزن بدن شما را روی یک لگن، ساق پا و پا قرار می دهد.

در حالی که در بدن آب گرم عمیق، این تاثیر وزن بدن تا ۹۰٪ کاهش می یابد. ارائه تمام مزایای ورزش بدون آسیب ضربه. اما به طرز شگفت انگیزی، ورزش در گرما و عمق استخرهای درمانی ما دیدگاهی کاملاً جدید پیدا می کند. کارهای روزمره در دنیای بیرون بر بدن شما تأثیر می گذارد. روال هایی مانند؛ بلند شدن از صندلی، بالا رفتن از چند پله، جابجایی یک شی از مکانی به مکان دیگر، کارهایی که هر روز انجام می دهید و بر سلامت و تندرستی بدن شما تأثیر می گذارد. با این حال، انجام همان روال های معمول در بدن آب گرم عمیق در واقع بدن شما را بهتر می کند. از آنجا که هر یک از این حرکات بدون وزن اضافی بدن شما انجام می شود، در آب گرم انجام می شود – که گردش خون و جریان خون بدن شما را تقویت می کند و حرکت ماهیچه ها را بدون بار فراهم می کند.

ساده ترین حرکات در یک آب گرم عمیق آب به یک جزء ضروری در روال سلامتی روزانه شما تبدیل می شود. و همه اینها به دلیل عمق استخرهای درمانی ما امکان پذیر است.

برعکس، اسپاهای معمولی این نوع مزایای ارزشمند را ارائه نمی دهند. عمق کم آب آنها فقط باعث کاهش بسیار کمی از وزن بدن شما می شود. این نوع اسپاها قادر به ایجاد هیچ گونه حرکت درمانی برای شما نیستند و مزیت شناوری صفر را ارائه می دهند زیرا کاهش جزئی وزن بدن به بدن شما کمک نمی کند. همانطور که قبلا نشان داده شد، سود شناوری عنصر کلیدی یک روال فیزیوتراپی موثر در آب است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر