مصمم به برگزاری نمایشگاه در کشورهای مختلف خاورمیانه هستیم


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علیرضا مرتضوی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با مدیرعامل و اعضای هیئت تحریریه خبرگزاری فارس در اصفهان دیدار کرد.

وی در این نشست اظهار داشت: برای بهره مندی شهرستان، استان و کشور از روابط تجاری به دنبال برگزاری نمایشگاهی با کیفیت در زمینه ارائه خدمات، محصولات و بازدیدکنندگان کارآمد هستیم.

مرتضوی گفت: همچنین ممکن است بازدیدکنندگان از یک نمایشگاه کمتر باشد اما قراردادهایی منعقد می کند که به تولید و صنعت به ویژه شرکت های دانش بنیان کمک می کند و در این صورت چنین نمایشگاه هایی از نظر ما با کیفیت هستند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان در این خصوص افزود: به مجموعه ها و شرکت ها مراجعه کرده و از آنها خواسته ایم در نمایشگاه شرکت کنند و خدمات و محصولات خود را به نمایش بگذارند. ما همچنین تاکید ویژه ای بر خاورمیانه داریم و قصد داریم شرکت ها را به برگزاری نمایشگاه در کشورهای همسایه که تشنه فعالیت و تجارت هستند تشویق کنیم.

وی گفت: هدف ما تسهیل در جایی که در حوزه سیاسی و اجتماعی هزینه کرده‌ایم تا شرکت‌ها به‌ویژه شرکت‌هایی که دانش‌بنیان هستند و اشتغال پایدار ایجاد می‌کنند، بتوانند در این حوزه‌ها فعالیت کنند.

مرتضوی ادامه داد: در نظر داریم نمایشگاهی ۴ روزه در دوحه برگزار کنیم و صنایع دستی اصفهان در آن به نمایش گذاشته شود و در سفر سفیرشان این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان گفت: اگر بتوانیم این نمایشگاه را برگزار کنیم و صنایع دستی را در مقابل مردم حاضر در قاره‌های مختلف به نمایش بگذاریم، کمک بزرگی به رونق صنایع دستی و افرادی که به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند، خواهیم داشت. در صورت استفاده از صنایع دستی ایرانی نیز می توانند از این فرصت استفاده کنند. برای این امر نیازمند همکاری و هم افزایی برای تسهیل امور هستیم.

وی با اشاره به اقدامات نمایشگاه برای تحقق شعار امسال گفت: در حد توان از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های مختلف دعوت کردیم؛ همچنین مکانی را در نظر گرفتیم که شرکت های دانش بنیان بتوانند خدمات خود را ارائه دهند. به شرکت های موجود در نمایشگاه و بازدیدکنندگان.

مرتضوی با اشاره به لزوم ارتقای دانش تامین مالی گفت: شهریورماه امسال نمایشگاه بازار سرمایه را برگزار می کنیم تا موضوع تامین مالی را در حد نیاز ببینیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان با تاکید بر لزوم همکاری رسانه ها برای روان سازی رسانه ها برای همکاری با نمایشگاه ها، گفت: خبرنگاران خبرگزاری فارس در این زمینه تخصص بسیار خوبی دارند و نیازمند همکاری این رسانه هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم اقدامات موثری برای انجام کار در مناطق باقی مانده از استان و همچنین تحقق بسیار خوب شعار امسال انجام دهیم.

انتهای پیام/ ۶۳۱۲۸ / الف /
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید