مظنون حمله به ساختمان اف بی آی کشته شد


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، رسانه های آمریکایی گزارش داده اند مرد مسلحی که قصد حمله به یکی از دفاتر اف بی آی در شهر «سینسیناتی» در ایالت اوهایو را داشت در تیراندازی با پلیس کشته شد.

ساعتی پیش رسانه های آمریکایی گزارش دادند که یک مظنون مسلح قصد حمله به ساختمان اف بی آی در اوهایو را داشته است. انگیزه این حمله هنوز مشخص نیست، اما اف بی آی به دلیل تفتیش خانه دونالد ترامپ در چند روز گذشته هدف حملات لفظی و تهدید به انتقام حامیان رئیس جمهور سابق آمریکا قرار گرفته است.

پایگاه هیل نوشت که مظنون صبح پنجشنبه به وقت محلی سعی کرد وارد ساختمان FBI شود، اما پس از فعال شدن زنگ هشدار، سوار یک خودرو شد و از محل متواری شد.

پلیس تا اینجا تعقیبش کرد، مدتی بعد ماشین را متوقف کرد و شروع به تبادل آتش با پلیس کرد. هیل ادعا می کند که مجریان قانون در ابتدا تلاش کردند با مظنون مذاکره کنند، اما پس از کشیدن اسلحه توسط مظنون، آنها به سمت او شلیک کردند که در نتیجه او زخمی شد.

مظنون حدود ۶ ساعت پس از تلاش برای ورود به ساختمان FBI جان خود را از دست داد. رسانه ها نام این مظنون را «ریکی والتر شفر» ذکر کردند.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که در روزهای اخیر گزارش هایی از لحن کینه توزانه و تهدید آمیز حامیان ترامپ علیه اف بی آی منتشر شد. رسانه ها چند روز پیش گزارش دادند که پس از حمله اف بی آی به عمارت دونالد ترامپ در فلوریدا، استفاده از اصطلاح جنگ داخلی در توییت های کاربران آمریکایی به شدت افزایش یافته است.

رئیس جمهور سابق آمریکا صبح روز ۱۸ آگوست اعلام کرد که عمارت فلوریدا توسط گروه بزرگی از ماموران FBI محاصره، حمله و اشغال شده و حتی گاوصندوق او را غارت کردند.

روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از یک منبع آگاه درباره دلیل این بازرسی نوشت: صندوق هایی که ترامپ پس از خروج از کاخ سفید به مار لاگو منتقل کرد حاوی اسناد طبقه بندی شده و محرمانه بود. ترامپ ماه ها در بازگشت به تاخیر افتاد ۱۵ جعبه محتویات به درخواست مسئولان سازمان اسناد ملی.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید