معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: از شرکت های دانش بنیان آذربایجان غربی حمایت می کنیم


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان دیدار و گفتگو کرد. بانیان تصریح کرد: این قانون به دنبال رفع نواقص و مشکلات حقوقی است که دانش با آن مواجه است. شرکت های مبتکر و خلاق و به نوعی تضمین کننده ۲۰ سال آینده کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان است.

وی علاوه بر رفع چالش های فعالان اقتصادی، حمایت از توسعه بازار داخلی ماشین آلات و تجهیزات، اصلاح و تقویت اعتبارات فعالیت بنگاه های دانش بنیان را از برنامه ها و اولویت های کاری این معاونت برشمرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان «سال تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی» مدیر ارشد، تصریح کرد: در راستای تحقق خواسته های مدیر ارشد، معاونت کارگردان رئیس جمهور علم و فناوری آمادگی حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان را دارد. استان آذربایجان غربی است.

استاندار آذربایجان غربی در این نشست با اشاره به فعالیت بنگاه های دانش بنیان در استان گفت: آذربایجان غربی از نظر نیروی انسانی فعال و کارآمد یکی از استان های مستعد در زمینه فعالیت های علمی است.

محمدصادق معتمدیان به تشریح فعالیت های پارک علم و فناوری در آذربایجان غربی پرداخت و از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خواستار توجه ویژه به تکمیل زیرساخت های پارک علم و فناوری استان شد.

استاندار آذربایجان غربی در این دیدار از معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برای سفر به استان دعوت کرد که مورد استقبال وی قرار گرفت.

در این جلسه همچنین مقرر شد استان آذربایجان غربی با توجه به ابلاغ جدید قانون جهش در تولید دانش بنیان به منظور توسعه زیرساخت های لازم برای فعالیت بنگاه های دانش بنیان، بر اجرای ابزارهای قانون جهش در تولید دانش بنیان و همچنین حمایت از توسعه اکوسیستم فناورانه و نوآوری و تقویت جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی و ایجاد خانه‌های خلاق و نوآور باید حداکثر حمایت را داشته باشد.

لازم به ذکر است در این جلسه بهشتی رئیس مرکز فناوری های راهبردی و کرمی رئیس روابط عمومی و دبیر ستاد فناوری های نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید