مقامات عراق و ایران همبستگی بین دو کشور را افزایش می دهند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار جمعی از محققان و اساتید حوزه علمیه نجف اشرف با بیان اینکه حوزه علمیه نجف در طول تاریخ سابقه درخشانی دارد، اظهار داشت: پس از سقوط نظام. بعثی در عراق پیشرفت خوبی در حوزه علمیه نجف ایجاد شد.

تولیت حرم حضرت معصومه(س)ج) رژیم را اعلام کرد بعثی عراق کاری کرده بود که مردم عراق را از مردم ایران پیشی بگیرد، اما پس از سقوط صدام، با تلاش مسئولان در عراق و ایران روز به روز همبستگی بین مردم دو کشور افزایش یافت.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه تاریخ شیعه همواره انقلاب ها و تحولات بسیاری را با خون خود رقم زده است، افزود: قیام سیدالشهدا(ع)در باره) برای حفظ دین، مصداق بارز تأثیر خون در ایجاد انقلاب است.

وی ادامه داد: خون شهدای عراق و ایران به ویژه شهیدان سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس او کمک زیادی به استقرار انقلاب اسلامی و حفظ کرامت مردم عراق کرد.

تولیت حرم حضرت معصومه(س)ج) وی افزود: هدایت مردم عراق امروز رسالتی است که بر عهده حوزویان و طلاب این کشور است؛ امید است تعاملات علمی بین علمای ایران و عراق و این و آمد روز به روز افزایش یابد.