ملک زاده: جودوکاران برای کسب مدال لحظه شماری می کنند/ روسیه برای ما بار فنی داشت


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم های ملی جودوی مردان و زنان کشورمان با ترکیب هفت جودوکار در رده مردان و هفت جودوکار در بخش بانوان در مردادماه در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شرکت خواهند کرد. حمیدرضا ملک زاده نماینده وزن ۱۰۰+ کیلوگرم تیم ملی مردان نیز در ترکیب تیم اعزامی به این مسابقات حضور خواهد داشت.

حمیدرضا ملک زاده گفتراه می رویم وی در پاسخ به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که زمان بسیار کمی تا بازی همبستگی کشورهای اسلامی باقی مانده است که شرایط اردوهای تیم ملی چگونه است، گفت: خوشبختانه اردوی تیم ملی برگزار شد. در زمان تعلیق بی رحمانه جودوی ایران در شرایط بسیار خوبی برگزار خواهد شد. در این مدت شاهد زندگی خانواده جودو بودیم. تیم ملی اسفندماه سال گذشته در اردوی مشترک عراق و تونس در کربلا شرکت کرد. در واقع حضور در این اردوی مشترک پس از مدت ها تعلیق برای ما بسیار مثمر ثمر بود. بعد از بازگشت از کربلا در مسابقه شرکت کردیم سوپر لیگ ما شرکت کردیم و اردوهایمان به طور مستمر ادامه یافت. سپس در مسابقات بغداد با حضور ۱۰ کشور شرکت کردیم و این مسابقه از نظر فنی نیز برای ما بسیار مفید بود.

وی در ادامه افزود: بدون تعارف باید بگوییم که رئیس فدراسیون جودو و سایر مسئولان تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا جودو ایران دچار رکود نشود. امسال در تورنمنت چهارجانبه روسیه شرکت کردیم که واقعا در سطح فنی بسیار بالایی بود. باید به این واقعیت اشاره کنم. در سه سال اخیر محرومیت نتوانستیم در مسابقات رسمی شرکت کنیم و از وضعیت فنی خود مطلع نشدیم. شرکت در اردوی مشترک عراق و سپس شرکت در مسابقات بغداد و سپس در مسابقات روسیه شرکت کردیم و پس از مدت ها از شرایط فنی خود مطلع شدیم. شرکت در این اردوها و مسابقات بدون شک باعث پیشرفت ما شده و رابطه ما نسبت به قبل تغییر زیادی کرده است. در واقع باید بگویم جودوی ایران با شرایط دو سال گذشته فاصله زیادی دارد و رو به رشد است.

ملک زاده در پاسخ به این سوال که حضور در مسابقات چهارنفره روسیه چقدر به آمادگی شما برای حضور در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی کمک کرد؟ تاتامی روسیه واقعا با جودوکاران گردن کلفت جنگیدیم. همه دنیا می دانند که روس ها در جودو حرف های زیادی برای گفتن دارند. در این مسابقات تیم اصلی خود که مقام اول را کسب کرد، سه روز پس از پایان این مسابقات، همین نفرات راهی گراندسلند مغولستان شدند. من بازی تیم ملی آنها را تماشا کردم.فوق العاده ظاهر سنگین وزن شما طلا گرفت. در وزن ۷۳ کیلوگرم که محمد صدیقی با جودوکار روس مبارزه کرد، آن جودوکار در مغولستان به مدال طلا دست یافت. این را گفتم تا ثابت کنم واقعا جودوکاران خوبی در روسیه حضور داشتند و مبارزه با این نفرات شرایط را برای حضور در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی فراهم کرد و به آمادگی لازم دست یافتیم.

جودوکار سنگین وزن اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تصریح کرد: حضور در مسابقات چهارجانبه روسیه از نظر فنی برای ما برتر است.فوق العاده عالی بود. همه می دانند که با بهترین بازیکنان جهان در روسیه جنگیدیم و در آنجا به نقاط ضعف و قوت خود پی بردیم و به همه ما ثابت شد که هنوز اولین جودوکاران جهان هستیم و همه جودوی ایران را به خوبی می شناسند. . بر تاتامی روسیه با مسابقاتی که انجام دادیم به کادر فنی و سایر افراد نشان دادیم که با جودوکاران روسی فاصله داریم.

ملک زاده در پاسخ به این سوال که قبول دارید لغو بازی های آسیایی به همراه خواهد داشت؟و کار جودوکاران سخت می شود، گفت: بله، همه کشورهایی که در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی مانند قزاقستان، ازبکستان، ترکیه، آذربایجان و الجزایر شرکت می کنند، همه کشورهای صاحب نام جودو هستند. در واقع سطح رقابت با حضور این کشورها بسیار بالا خواهد بود. تقریبا تمام نیروهای خوب دنیا در این نبردها حضور خواهند داشت. اما کسب مدال در این مسابقات دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: چون تعلیق شدیم قرار نیست ساعت سرگرمی کشورهای دیگر باشیم. بچه های ما برای کسب مدال در ترکیه لحظه شماری می کنند. سطح رقابت بالا خواهد بود. اما از سبک وزن تا سنگین وزن، همه ما شانس کسب مدال را داریم. از خودمان گرفته تا کادر فنی گرفته تا مسئولان فدراسیون به کسب مدال اعتقاد دارند. امیدوارم بتوانیم با کسب مدال در ترکیه پاداش زحمات رئیس فدراسیون را بدهیم. در هر صورت به دلیل محرومیت و شرایط مالی، رئیس فدراسیون ما را به مسابقات و اردوهای برون مرزی اعزام کرد و برای مدال آوری هم تلاش می کنیم.

جودوکار سنگین وزن اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که جودو با سایر رشته ها کاملا متفاوت است. از قبل مشخص نیست چه کسی مدال می گیرد. در وزن های سنگین جودوکار زیادی داریم و اینطور نیست که بگوییم ۱۰۰ درصد مدال می گیرم بلکه با توکل به خدا. تاتامی من یک معامله خوب دریافت می کنماغلب مدال شاد کردن دل ملت عزیز.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید