مناسب سازی اماکن عمومی و مراکز درمانی باید مورد توجه قرار گیرد


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدعلی محمدی ظهر امروز در ستاد بهسازی شهر همدان اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر در بهسازی اماکن و معابر اقدامات موثرتر و همه جانبه تری انجام دهند.

وی با بیان اینکه مناسب سازی حق معلولان و جانبازان است، متاسفانه بسیاری از معابر و اماکن عمومی ما در این زمینه کم است، تصریح کرد: وقتی بتوانیم بفهمیم که انجام کارهای روزمره و رفتن به مکان های مختلف برای معلولان چقدر سخت است. . ، می توانیم خودمان را جای این عزیزان بگذاریم. به ما اجازه دهید

فرماندار شهرستان همدان گفت: استفاده از مسکن برای استقرار مطب از نظر قانونی مجاز است اما انتظار می رود نسبت به مناسب سازی این مکان ها و تسهیل دسترسی و تردد معلولان به مراکز بهداشتی و درمانی توجه بیشتری داشته باشیم. “

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی به عنوان متولی امر در تایید و صدور مجوز مطب ها باید توجه بیشتری به تامین زیرساخت های مورد نیاز مشتریان داشته باشند.

محمدی تاکید کرد: ادارات نسبت به رفع نواقص مناسب سازی از محل اعتبارات تعمیرات و تجهیزات اقدام کنند و لازم است زیرساخت های مناسب سازی در ادارات فراهم شود.

وی یادآور شد: فلسفه بسیاری از برون سپاری ها، تسهیل گری است، اما این تسهیل گری نباید تنها از بعد اقتصادی مورد توجه قرار گیرد، مراکز خصوصی و به ویژه خدماتی باید از امکانات و مناسب سازی های لازم برای ارائه خدمات به آحاد جامعه برخوردار باشند.

در این جلسه اداره بهزیستی شهرستان همدان گزارشی از وضعیت مناسب سازی اماکن عمومی و عملکرد ادارات مرکز استان ارائه کرد.

انتهای پیام/۳۱۴۰/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید