موارد استفاده و فواید آلبومین سرم گاوی

احتمالاً شنیده اید که مردم در مورد “رژیم غذایی پروتئین” صحبت می کنند. بسیاری از بدنسازان، ورزشکاران و حتی افراد مشهور به این برنامه غذایی پایبند هستند. پس چرا این همه هیپو برای پروتئین وجود دارد؟

پروتئین ساختار همه موجودات را تشکیل می دهد. این یک جزء بسیار مهم برای دستیابی به سلامت کلی ما است. این ماده مغذی است که به رشد و توسعه بافت ها کمک می کند. پروتئین ها همچنین در سلول های ماهیچه ها، استخوان ها و حتی در خون برای عملکردهای انتقال و تبادل مواد مغذی وجود دارند. علاوه بر این، از بدن در برابر عفونت ها و ویروس های بیماری زا نیز محافظت می کند. در کنار آب، پروتئین ها بزرگترین قسمت توده بدن را تشکیل می دهند. گوشت، ماهی، تخم مرغ، لبنیات و محصولات لبنی، آجیل، دانه ها و حبوبات منابع خوبی از پروتئین هستند. پس از مصرف، این پروتئین های غذا تجزیه می شوند تا زمانی که به ساده ترین شکل خود یعنی اسید آمینه برسند.

دو نوع اسید آمینه وجود دارد: اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای آمینه غیر ضروری. اسیدهای آمینه ضروری آنهایی هستند که از طریق مواد غذایی که بدن قادر به ساخت آنها نیست و اسیدهای غیر ضروری که می تواند توسط بدن یک موجود زنده تولید شود، تامین می شود. این مقاله باید بر نوع قبلی تمرکز کند.

اسیدهای آمینه ضروری در غذاهایی که مصرف می کنیم یافت می شوند و نمی توانند توسط سیستم های بدن به طور طبیعی ساخته شوند. کمبود این نوع اسید آمینه می تواند منجر به شرایط پزشکی مانند تجزیه عضلات، کمبود اشتها و کندی بهبود و رشد عضلات شود. به دلیل کمبود اسید آمینه، بدن مجبور می شود اسید آمینه کمبود را از ماهیچه های سالم دریافت کند. به دلیل این پدیده، سوء تغذیه، عقب ماندگی و حتی مرگ ممکن است ایجاد شود.

در خون، فراوان ترین منبع اسید آمینه، آلبومین سرم است که هورمون های تیروئید، استروئید طبیعی و اسیدهای چرب را به سایر قسمت های بدن حمل می کند. دو نوع آلبومین سرم وجود دارد: آلبومین سرم گاوی و آلبومین سرم انسانی. اکنون، بر اساس عملکردهای ذکر شده، احتمالاً تا به حال می دانیم که آلبومین سرم انسانی چگونه توسط ما انسان ها استفاده می شود. اما آیا می دانستید که ما از سرم گاوها به نام آلبومین سرم گاوی (BSA) نیز استفاده می کنیم؟

نه، این نوع سرم داخل بدن ما نیست. بیشتر، ما از آلبومین سرم گاوی برای آزمایش های آزمایشگاهی و فعالیت های مرتبط با علم استفاده می کنیم. رشته ای که بیشتر به آن نیاز دارد بیوشیمی است. الایزا یا سنجش ایمونوسوربنت مرتبط با آنزیم فرآیندی است که به سرم بستگی دارد. این فرآیند آنتی بادی ها یا آنتی ژن های مخلوط شده در نمونه های مایع یا مرطوب را شناسایی می کند. تست الایزا به تشخیص اینکه آیا بیمار HIV، مالاریا یا سل دارد کمک می کند. از طریق ELISA، بیماری هایی مانند بیماری شاگاس که در ابتدا خود را به صورت یک عفونت ساده نشان می دهد و بیماری جان، بیماری در برخی از حیوانات با علائمی مانند هدر رفتن و اسهال است.

در ایمونوهیستوشیمی، سرم برای بررسی رفتار، طول عمر و برش یک تومور سرطانی استفاده می شود.

در نهایت، از آن برای کشت سلول ها و مطالعه چگونگی افزایش بهره وری و رشد سلولی برای ارتقای سلامت کلی سلول استفاده می شود. سرم یک عنصر بسیار پایدار است که به دلیل عدم تأثیر بر اعتبار نتایج آزمایش شناخته شده است. همچنین از چسبیدن آنزیم ها به مواد آزمایشگاهی مانند لوله های واکنش، نوک پیپت و سایر ظروف حاوی مایع جلوگیری می کند.

یکی از برندهایی که BSA را می فروشد، استانداردهای سنجش پروتئین پیش رقیق شده است که در ۰.۹٪ سالین و ۰.۰۵ سدیم آزید رقیق شده است و به صورت آنلاین فروخته می شود.

استفاده از آلبومین سرم گاوی در حال حاضر بیشتر در حال بررسی است. اگرچه این محصول فرعی صنعت گاو و گاو است، اما این ماده فواید خود را برای توسعه خود ما ثابت کرده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر