موزه فرش نفیس ایران در یزد ایجاد می شود ☀️ قالیچه فیروزه


رئیس صندوق مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به تسریع اقدامات این سازمان برای پیشرفت و توسعه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، گفت: برای استقرار قالی های نفیس کشور، موزه فرش های نفیس ایران در سال ۱۳۹۶ ایجاد می شود. یزد.

به گزارش فرش فیروزه، سید پرویز فتاح ظهر امروز در حاشیه دیدار مشترک با جمعی از سران استان یزد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: سفر قبلی من به استان یزد تقریبا هشت ماه پیش و از شب گذشته بود. . ما در استان هستیم در یزد حضور داریم. خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شده و در برخی موارد فعالیت ها زمان بر است. از جمله توافقات و پروژه های به بهره برداری رسیده، موزه نور بود که توسط بنیاد مستضعفان افتتاح و به مردم یزد تقدیم شد.

وی با اشاره به تفاهم نامه مهم دو زمین با ارزش که به پیشنهاد صندوق در اختیار نهضت ملی مسکن در استان یزد قرار گرفته است، گفت: اقدامات اجرایی برای این تفاهم نامه انجام شده و استاندار با عالی معماری شهری مکاتبه کرده است. شورا به تصویب شورا خواهد رسید.

وی گفت: حاصل این اقدام هزاران خانه برای اقشار مختلف مردم یزد خواهد بود، این زمین ها بسیار ارزشمند و عظیم است و به صورت رایگان تحویل نهضت ملی مسکن می شود.

فتاح گفت: این اقدام بسیار مهمی است که با هماهنگی استان در حال انجام است.

رئیس بنیاد ملی مستضعفان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۹۹ در شهرستان بهاباد به عنوان منطقه هدف توسعه و آبادانی حضور داریم و طبق گزارشات فرمانداری و فرمانداری مجموعه اقداماتی مانند احیای قنوات، مسکن و خدمات انجام شده است.» پشتیبانی و توسعه راضی بودند.

فتاح افزود: هر اقدام و هر تعهدی که وعده داده شده باید انجام شود و به احتمال زیاد تمام این تعهدات تا پایان سال محقق می شود و به تعهد مالی آن عمل می شود.

وی افزود: با پیشنهاد استاندار به تدریج و با شتاب تدریجی به مناطق مروست و خاتم خواهیم رفت که این مناطق جزء یک منطقه هدف هستند اما با توجه به تفکیک در شهرستان در خاتم و شهرستان مروست کار می شود. همچنین تحت پوشش منطقه مورد نظر مبنا قرار خواهد گرفت و پروژه هایی در این منطقه انجام خواهد شد.

رئیس صندوق مستضعفان ادامه داد: فعالیت صندوق در یک حوزه دلیل نمی شود که در حوزه های دیگر مانند ابرکوه یا شهرستان ها اقدامی صورت نگیرد، بلکه هر شهرستان سهمیه خود را دارد و کارهای دیگر در شهرستان ها در شهرستان ها انجام می شود. هماهنگی با استان

فتاح ادامه داد: در این سفر مشخص شد که کارخانه ابریشم بافی یزد نیاز به حمایت دارد و از این رو طرح توسعه آن مورد حمایت قرار گرفت و همچنین از دو هتل پارسائیان و هتل صفاییه یزد بازدید شد که سرمایه گذاری نیز انجام شد و بازسازی نیازمند همه که موافقت شد و به زودی این اتفاق می افتد و بخشی از زمین هتل پارسائیان با نظر استاندار و شهردار به عنوان فضای سبز در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی گفت: تصمیم صندوق مستضعفان این است که فرش های نفیس تاریخی در یک نقطه از کشور احداث شود که پیشنهاد شد این کار در استان یزد انجام شود که در این رابطه استاندار یزد مکان هایی را پیشنهاد کرد. در صورت تایید بنیاد بازسازی و نوسازی، از بنیاد شما بازدید خواهید کرد و یک موزه فرش نفیس در سطح جهانی تشکیل خواهد شد.