موضوع مهم تبیین و روشنگری مردم وظیفه ائمه جمعه است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید مهدی قریشی عصر یکشنبه در اولین نشست تخصصی ائمه جمعه با اعضای مجمع افطا و روحانیون اهل سنت آذربایجان غربی با موضوع تبیین راهبرد وحدت از منظر امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب فرمودند: «مسئله مهم تبیین و روشنگری مردم وظیفه ائمه جمعه است و باید مطالبات مردم را از مسئولان بخواهند.

ایشان با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور، ائمه جمعه را سخنگوی نظام مقدس در جمهوری اسلامی دانستند و گفتند: ائمه جمعه باید در شهر خود رفتار پدرانه داشته باشند و در مسیر حرکت قدم بردارند. وحدت. از علما و مردم

استاد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران ویژه این همایش، حفظ وحدت را برگرفته از دیدگاه توحید دانست و تفرقه را تفکری شیطانی خواند و گفت: اهمیت وحدت به حدی است که یکی از اهداف مهم عباداتی مانند نماز جمعه، حج، روزه و زکات برای ایجاد هماهنگی و همدلی بین مسلمانان است.

حجت الاسلام بیذر شیرازی وحدت را اساس دین مبین اسلام دانست و افزود: باید در راستای رنگ دادن به ویژگی های مشترک شیعه و سنی باشیم تا از تفرقه و فرقه گرایی پرهیز کنیم.

در این همایش ماموستا ممد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز وحدت و انسجام امت اسلامی را یکی از مسائل اساسی اسلام عنوان کرد و گفت: دشمنان سعی دارند اختلافات را بزرگ جلوه دهند و زمینه را برای افراط گرایی فراهم کنند. و تفرقه در جامعه اسلامی پایه گذاری می شود

عثمان یوسفی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی استان کردستان نیز به بیان تاریخچه و علل اختلافات و مذاهب اسلامی در تاریخ اسلام پرداخت.