مکتب الصادق (علیه السلام) هیئت علمی و جریان ساز تراز انقلاب / ضرورت تحول جدی در تولیدات فرهنگی


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن معصومی مدیرعامل صندوق فرهنگی مکتب الصادق(ع) عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: این مجموعه جزو ۳ مجموعه برتر استان اصفهان و هیئتی در سطح انقلاب و موثر در حرکت های جاری استان.

وی افزود: مکتب الصادق با شورای راهبردی متشکل از نخبگان فرهنگی استان اصفهان بیش از ۱۰ سال است که توانسته در عرصه فرهنگی استان نقش آفرینی کند و منویات استان را در دستور کار خود قرار دهد. . مقام معظم رهبری

معصومی با اشاره به نقش مردم در حوادث مختلف ادامه داد: امام با هیئتی نهضت انقلاب اسلامی را علیه عظمت مادی شاه ترویج می کنند. در آن زمان مجامع و نهادهای مختلفی که الان وجود دارد و سازمانی که نهضت را با امام شروع کرده و استفاده می کند، نداشتیم. این هیئت بود که انقلاب کرد.

مدیرعامل بنیاد مکتب الصادق با بیان اینکه هیئت انقلاب تمدن ساز است و رئیس جمهور نیز ماموریت احیای حکومت مردمی را داده است، گفت: این مردم هستند که باید با خود حرکت انقلاب را پیش ببرند. امام، حکومت همان مردم است و مکتب الصادق نیز وسعت حوزه خود را با این تفکر مشخص می کند.

معصومی با بیان اینکه برنامه این هیئت در دهه دوم محرم با حضور بیش از ۶ هزار نفر برگزار می شود، تصریح کرد: این هیئت در دهه دوم محرم الحرام برگزار می شود. گروه مدرسه در شعار جهاد خود توضیح را رعایت کرده است.

ما نیازمند تحول جدی در تولیدات فرهنگی هستیم

علی صالحی سخنگوی شورای شهر اصفهان نیز در این جلسه اظهار داشت: مجموعه بنیاد مکتب الصادق با بیش از ده سال ریشه در جنوب غرب اصفهان و در کنار مجموعه های بزرگ اصفهان که حامل اهالی شهر اصفهان است فعالیت خود را آغاز کرد. بار فرهنگی شهر

وی با بیان اینکه امسال در شرایطی هستیم که به دلیل اهمیت تبیین جهاد، ابر گروه های فرهنگی باید نقش خود را بیش از پیش ایفا کنند، افزود: در جنگ شناختی، گروه های فرهنگی و هیئات مذهبی یکی از حربه های اصلی مقابله هستند. با این جنگ همه جانبه و لازم است. با تمام وجود وارد قسمت توضیحات شوید.

صالحی به اهمیت تشکیل هیئت ها در عرصه اعلام جهاد اشاره کرد و گفت: بازوان فرهنگی مردم باید تقویت شود تا بتوان در تداوم انقلاب اسلامی گام های اساسی برداشت. ظهور هیئت به عنوان یکی از بازیگران میدانی اصلی جهاد تباین نشان دهنده عمق راهبردی گروه ها و هیئت های فرهنگی در مرحله دوم انقلاب است.

سخنگوی مجمع اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه محرم امسال آغازی برای گروه های فرهنگی است ابراز امیدواری کرد: نیازمند تحول جدی در حوزه محتوایی استان و کشور هستیم و اگر مطابق انتظارات عمل نکنیم. شورای انقلاب، کارایی ما کاهش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه مسجد دیگر تنها محل عزاداری نیست و باید در تمام عرصه هایی که مردم نیاز دارند، گنجانده شود، خاطرنشان کرد: اگر مسجد و مسجد ما اینگونه تجهیز شود، جبهه هجومی خواهیم داشت.

صالحی با اشاره به استقبال جهانی از سلام کمندان تصریح کرد: سلام کمندان ثابت کرد که نگاه انقلابی در تولیدات دینی ضروری است، هرچند انتقاداتی هم به آن وارد است و باید تلاش کنیم مجموعه های فرهنگی را به تجهیزات مدرن در این دوران برسانیم تا بازی بزرگتری داشته باشیم. نقش.

گروه ها و هیئت های فرهنگی مسئولیت فعالیت های فرهنگی مناطق را بر عهده دارند

حجت الاسلام مهدی فوقی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: امروز اگر بخواهیم شاهد حمایت از فعالیت های فرهنگی در محلات، مناطق و مراکز در شهرها و شهرستان ها باشیم، اساس آن مجموعه های فرهنگی است. ، هیئت ها و مساجد.

وی افزود: امروز اگر مردم مشهور می شوند نه به خاطر قیافه بلکه به خاطر باری است که از دوش جامعه برداشته و جامعه را در مسیر آرامش قرار می دهند.

وی با بیان اینکه حیات یکی از متمدن ترین تشکل های بعد از انقلاب اسلامی است و همه چیز را برای خدمت به مردم گذاشته است، بیان کرد: امروز خیریه هایی هستند که به صورت ناشناس فعالیت می کنند اما فرصت دیده شدن ندارند.

فوقی با بیان اینکه مکتب الصادق یکی از تشکل های واقعی در اصفهان است، تصریح کرد: سازمان تبلیغات باید بتواند در راستای ساماندهی این گونه مراکز گام بردارد و مردمی سازی را در اولویت قرار دهد.

شعار امسال «در راه انقلاب» از مکتب الصادق(ع)

مسعود ادیبی مدیر رویدادهای مکتب الصادق با اشاره به انتخاب شعار «به سوی انقلاب» در برنامه امسال مکتب الصادق(ع) گفت: علت انتخاب این شعار شروع انقلاب بود. در زمان پیامبران و در زمان پیامبر اسلام به اوج خود رسید و این حرکت به تدریج به انقلاب اسلامی رسید.

وی در خصوص طراحی خورشید توضیح داد: طرح پوستر را در راستای قیام عاشورا و حرکت امام حسین(ع) که نگاهی به آخر و انقلاب بزرگ مهدوی است، هل دادیم.

ادیبی افزود: حضرت اباعبدالله علیه السلام وقتی تنها ماند به خورشید که موضوع امام زمان است نگاه کرد و ما ظاهر ایشان و شعار شمس الطلیعه را قرار دادیم. در زیر آن. انقلاب اسلامی در همان مسیری بوده است که با حضور امام و مردم پر رنگتر شد، هرچند در مسیر انقلاب موانعی وجود دارد و ما این موانع را به صورت خطوطی بر خورشید نشان دادیم.

در پایان این مراسم از پوستر برنامه امسال مجتمع فرهنگی مکتب الصادق(ع) رونمایی شد.

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/الف/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید