میراث فرهنگی در بافت تاریخی یزد با مالکان همکاری کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با نماینده ویژه میراث فرهنگی کشور و سران و مسئولان میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری بافت تاریخی در شرایط بحرانی اعلام کرد. : تدابیری از سوی دولت، شهرداری و میراث فرهنگی استان باید اندیشیده شود تا در صورت بحران بافت تاریخی و بناهای تاریخی با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: قسمت های آسیب دیده بافت تاریخی عمدتا مربوط به خانه های خالی از سکنه است و میراث فرهنگی باید با مالکان برای مرمت، بازسازی و مقاوم سازی خانه ها همکاری کند.

امام جمعه یزد با اشاره به حضور گردشگران خارجی در ایام محرم در شهر یزد تصریح کرد: راهنمایان گردشگری باید افراد آگاه و با تجربه باشند تا در این ایام اصل واقعه عاشورا، اهمیت ایام محرم و جایگاه اماکن مذهبی باشد. می توان به خوبی برای این گردشگران توضیح داد

ناصری گفت: حفظ حریم خانواده و همسایگان در معماری ایران به ویژه در شهرهای کویری به خوبی دیده می شود و راهنمایان گردشگری باید بتوانند این موارد را به وضوح به بیگانگان منتقل کنند و آداب، منش، اخلاق و رفتار مردم یزد را تبیین کنند. خوب.” دادن

وی تبلیغ سالم دین و نظام در ایام محرم را ضروری دانست و گفت: باید این ایام را گرامی بداریم و بتوانیم چهره واقعی اسلام و کشور را به جهانیان معرفی کنیم.

تی شلاق برای آوردن آرامش به زندگی مردم

نماینده ویژه میراث فرهنگی کشور با اشاره به وقوع سیل اخیر در استان و شهر یزد گفت: تصاویر غم انگیزی که از غم و اندوه مردم یزد از ویرانی های ایجاد شده در حال پخش است، یک طرف ماجرا است. سکه و در طرف دیگر تصاویر زیبایی از کمک و همدلی است.» مردم کنار هم هستند تا اوضاع را راحت کنند.

وی افزود: حضور اساتید و دانشجویان در بافت تاریخی مرمت و بازسازی خانه ها و بناهای آسیب دیده از دیگر تصاویر زیبای ثبت شده در شرایط سخت و بحرانی است.

نماینده ویژه میراث فرهنگی کشور علاوه بر قدردانی از مسئولان و مردم یزد، تصریح کرد: دستورات تاکیدی رئیس جمهور، وزیر کشور و وزیر میراث فرهنگی در خصوص خسارات وارده به یزد داده شده است. و امید است آسایش و آرامش هر چه زودتر برقرار شود. آرامش به مردم استان باز خواهد گشت.