ناراحتی شدید سرمربی ترکیه در جام جهانی والیبال/ اوزبی برای ایران آرزوی موفقیت کرد


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مرحله مقدماتی جام جهانی والیبال مردان ۲۰۲۲ که از روز جمعه چهارم شهریور ماه با حضور ۲۴ تیم در شش گروه در لهستان و اسلوونی آغاز شده بود، چهارشنبه نهم شهریور ماه به پایان رسید. .

در پایان این مرحله تیم های لهستان، اسلوونی، ایتالیا، صربستان، برزیل، فرانسه، هلند، آمریکا، ترکیه، اوکراین، ژاپن، ایران، آرژانتین، کوبا، آلمان و تونس در رده های اول تا شانزدهم قرار گرفتند و به جدول رده بندی راه یافتند. دور ۱۶. انجام دادند

اولین مرحله حذفی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از روز شنبه ۲۱ شهریور آغاز شد و طی چهار روز با برگزاری ۸ دیدار در دو کشور لهستان و اسلوونی پیگیری می شود.

در سومین دیدار این مرحله که یکشنبه سیزدهم شهریور ماه در ورزشگاه آرنا گلیویس شهر گلیویس لهستان برگزار شد، تیم ملی والیبال آمریکا با نتیجه سه بر دو ترکیه را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

تیم ملی والیبال ترکیه در ست های سوم و چهارم این دیدار با نتایج ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۹ پیروز شد اما در ست های اول، دوم و پنجم با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۷ و ۱۵ بر ۱۲ مغلوب آمریکا شد. به ترتیب با یک نمایش موفق از جام جهانی بیستم خداحافظی کنید.

ندیم اوزبی سرمربی تیم ملی والیبال ترکیه در پایان این دیدار به شدت ناراحت شد. او که از عملکرد و روحیه جنگندگی شاگردانش راضی بود، به طور خلاصه گفت: ما واقعاً خوب جنگیدیم. فکر می کنم برای مسابقات بعدی باید از نظر روحی خودمان را تقویت کنیم

وی همچنین در پایان گفت: تیم ایران بازی سختی مقابل برزیل دارد. امیدوارم ایران بتواند عملکرد خوبی داشته باشد و حریف خود را شکست دهد.

در سال ۲۰۲۲، تیم ملی والیبال مردان ترکیه چهارمین حضور خود را در جام جهانی مردان انجام خواهد داد. این تیم در سال ۱۹۵۶ (فرانسه میزبان) به مقام ۲۲، در دومین حضور خود در سال ۱۹۶۶ در جمهوری چک پانزدهم و در سال ۱۹۹۸ در ژاپن نوزدهم شد و امسال ترکیه پس از ۲۴ سال وارد مسابقات شد و در جمع ۱۶ تیم برتر این مسابقات قرار گرفت. .

تیم ملی والیبال ایران نیز در دیدار پایانی این مرحله از ساعت ۲۳:۳۰ روز سه شنبه ۲۴ شهریور به مصاف برزیل می رود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید