ناظر جنگ وابسته به مخالفان سوریه می گوید در حمله اسرائیل 9 نفر کشته شده اند


یک ناظر جنگی مستقر در بریتانیا روز پنجشنبه گفت که در حمله هوایی ادعایی اسرائیل در مرکز سوریه ، 9 جنگجوی حامی دولت کشته شدند که چهار نفر از آنها سوری و پنج ملیت نامشخص بودند.

خبرگزاری دولتی سوریه SANA پیشتر به نقل از یک منبع نظامی گفته بود که حمله در اواخر روز چهارشنبه در نزدیکی شهر پالمیرا باعث کشته شدن یک سرباز و زخمی شدن سه نفر دیگر شد.

این منبع به سانا گفت: “حوالی ساعت 23:34 شب ، دشمن اسرائیلی تجاوز هوایی به منطقه پالمیرا انجام داد و یک برج ارتباطی و چندین موقعیت در مجاورت آن را هدف قرار داد.”

دیده بان حقوق بشر سوریه ، گروهی وابسته به مخالفان با بودجه نامشخص ، گفت که این حمله چندین مواضع ایرانی از جمله برج ارتباطی در نزدیکی پایگاه هوایی T4 در شرق پالمیرا را هدف قرار داد. رصدخانه مستقر در بریتانیا گاه متهم به افزایش شمار قربانیان شده است.

گزارش شد که در این حمله چهار سوری کشته شدند که با گروه های حامی ایران حامی دولت دمشق می جنگیدند ، از جمله یک سرباز ارتش سوریه و پنج نفر دیگر که ملیت آنها هنوز مشخص نیست.

نه اسرائیل و نه ایالات متحده انجام این حمله را تایید نکرده اند. اسرائیل به طور معمول در مورد حملات خاصی که ادعا می شود در سوریه انجام می دهد اظهارنظر نمی کند ، اما عموماً اذعان می کند که به منظور جلوگیری از انتقال سلاح های پیشرفته و جلوگیری از حملات علیه اسرائیل ، علیه گروه های مرتبط با ایران در این کشور عملیات می کند. از سوریه

نمایی از افق دمشق در سال 2012. (عکس AP ، پرونده)

به گفته رصدخانه ، هفته گذشته ، حمله موشکی اسرائیل به همین پایگاه هوایی دو جنگجوی خارجی طرفدار ایران را کشت.

سانا گفت که در این حمله 6 سرباز زخمی شدند.

از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011 ، اسرائیل بطور معمول حملات هوایی را در داخل سوریه انجام می دهد که بیشتر نیروهای دولتی سوریه و همچنین نیروهای متحد ایران و لبنان را هدف قرار می دهد.

ژنرال آهارون حلیوا ، رئیس اطلاعات نظامی اسرائیل ، قبل از آخرین حمله ، گفت که ایران “به ترویج براندازی و ترور” در خاورمیانه ادامه می دهد.

وی در اظهارات ارتش گفت: “ما همچنان مانع اقدامات ایران ، حفاظت و آسیب رساندن به توانایی های آن خواهیم شد و برای حفظ قدرت اسرائیل اقدام خواهیم کرد.”

ایران ، متحد نزدیک اسد ، هم حضور نظامی خود را در سوریه حفظ می کند و هم از شماری از شبه نظامیان عمدتا شیعه در این کشور حمایت می کند. این گروهها در کنار نیروهای اسد علیه مخالفان این کشور می جنگند ، اما اسرائیل معتقد است که آنها نیز برای حملات علیه اسرائیل و تسهیل انتقال سلاح و سایر مواد در سراسر منطقه استفاده می شوند.

عبری را به روشی سرگرم کننده و منحصر به فرد بیاموزید

اخبار اسرائیل را دریافت می کنید … اما می دانید گرفتن آی تی؟ در اینجا شانس شما این است که نه تنها تصویر بزرگی را که در این صفحات پوشش می دهیم ، درک کنید ، بلکه همچنین جزئیات مهم و شاداب زندگی در اسرائیل

که در Streetwise عبری برای انجمن تایمز اسرائیل، هر ماه چندین عبارت عامیانه محاوره ای را پیرامون یک موضوع مشترک یاد می گیریم. اینها کلاسهای صوتی عبری با اندازه کوچک هستند که ما فکر می کنیم واقعاً از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بدانید بیشتر بیاموزید قبلاً عضو هستید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنید

تو جدی هستی. ما از آن قدردانی می کنیم!

به همین دلیل است که ما هر روز سر کار می آییم – برای ارائه خوانندگان فهیم مانند شما که حتماً باید اسرائیل و جهان یهود را مطالعه کنند.

بنابراین اکنون ما یک درخواست داریمبه بر خلاف سایر رسانه های خبری ، ما دیواری پرداخت نکرده ایم. اما از آنجایی که روزنامه نگاری ما پرهزینه است ، ما از خوانندگانی دعوت می کنیم که روزنامه تایمز اسرائیل برای آنها مهم شده است تا با پیوستن به کارهای ما ، از آنها حمایت کنند. جامعه تایمز اسرائیلبه

با پرداخت 6 دلار در ماه می توانید از روزنامه نگاری با کیفیت ما در حین لذت بردن از روزنامه تایمز اسرائیل کمک کنید بدون تبلیغات، و همچنین دسترسی به محتوای منحصر به فرد که فقط برای اعضای انجمن Times of Israel در دسترس است.

به انجمن ما بپیوندید به انجمن ما بپیوندید قبلاً عضو شده اید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنیددیدگاهتان را بنویسید