نانوایی های خراسان جنوبی به یک دستگاه نان هوشمند دیگر مجهز می شوند – خبرگزاری مهر ایران و جهانجواد مختاری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ۹۸ درصد نانوایی های خراسان جنوبی به دستگاه کارتخوان هوشمند متصل بودند و تنها ۲ درصد از آنها باقی مانده است.

رئیس اتحادیه آرد و نان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دو درصد باقی مانده به دلیل ناهماهنگی بوده است، گفت: مثلاً نانوای ما نان لواش می پخت اما در دستگاه نان تفتان یا همان دستگاه نان تفتان برای او منظور شده بود. اختلاف در وزن باغ نان بود.

مختاری ادامه داد: باید به این نکته اشاره کنم که مغایرت ها ظرف ۲۴ ساعت توسط رئیس اتحادیه شناسایی و به بانک مربوطه اعلام شد تا موضوع رفع شود و جای نگرانی نیست.

مختاری درباره مشکل همیشگی دستگاه ها که در برخی موارد مردم را به انتظار واداشت، گفت: قرار است ظرف یک هفته آینده نانوایی ها به دستگاه هوشمند دیگری مجهز شوند.

وی ادامه داد: دستگاه دیگر از طریق خط تلفن ثابت وصل می شود که در این صورت مشکل قطع اینترنت کارتخوان ها به حداقل می رسد.

به گفته وی، گاهی اوقات مردم با نحوه استفاده از دستگاه ها آشنایی کامل ندارند که این امر در برخی موارد باعث تأخیر شده است.

وی درباره مزایای این طرح گفت: اگر این طرح به درستی و دقیق اجرا شود، البته هم مصرف نان و هم مدیریت مصرف آرد را مدیریت می کنیم و از طرفی نانوایان برای افزایش با یکدیگر رقابت خواهند کرد. کیفیت نان

رئیس اتحادیه نان و آرد بیرجند یادآور شد: بار دیگر تاکید می کنم که اختلافات در مورد نان پخته شده و وزن چانه بوده که از سوی رئیس اتحادیه به بانک نیز ابلاغ شده و به زودی برطرف خواهد شد.

مختاری افزود: وقتی دولت یک طرح اقتصادی را اجرا می کند همه باید در رسیدن به اهداف آن کمک کنیم.