نخست وزیر سریلانکا: تحریم های غرب روسیه را به زانو در نمی آورد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نخست وزیر سریلانکا معتقد است کشورهای جهان سوم قربانی تحریم های غرب علیه روسیه هستند.

« رانیل ویکرمسینگه روز دوشنبه اعلام کرد که تحریم های غرب علیه روسیه این کشور را به زانو در نخواهد آورد، در حالی که در این بین کشورهای جهان سوم متضرر خواهند شد.

این مقام سریلانکا در میزگرد بین المللی پیشگیری از قحطی گفت به نظر شما تحریم ها کمکی می کند؟ فقط قیمت ها را بالا می برد. بیایید به تحریم هایی که اعمال می شود نگاه کنیم و از خود بپرسیم آیا این (تحریم ها) ضروری است؟

Wickremesingheکه کشورش این روزها با بحران جدی سیاسی و اقتصادی مواجه است، بار دیگر تاکید کرد که تحریم ها روسیه را به زانو در نمی آورد، بلکه بقیه کشورهای جهان سوم را به زانو در می آورد.

به گفته این مقام سریلانکا، تحریم ها کشورهایی مانند سریلانکا را تحت تاثیر قرار می دهد که عموما به غذا دسترسی ندارند.

نخست وزیر سریلانکا افزود: مشکل ما در سریلانکا تا حدی خودآزاری و بخشی نیز ناشی از بحران جهانی است. ۶ میلیون نفر در سریلانکا با سوء تغذیه مواجه هستند.

Wickremesinghe معتقد است که تحریم‌های ضد روسیه از سوی غرب و تحولات اوکراین باعث ایجاد بحران‌های جهانی غذا و سوخت شده است.

جنگ در اوکراین جریانی از تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا را علیه روسیه به دنبال داشت. تحریم هایی که عرضه غلات را در سطح جهانی مختل کرده و خطر بحران غذایی را در بسیاری از کشورها افزایش داده است. قیمت گندم و ذرت از ابتدای سال روند افزایشی داشته است. در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در ۲۱ می، اعلام شد که ذخایر جهانی گندم تنها ده هفته دوام خواهد آورد و بحران غذایی بسیار بدتر از سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ خواهد بود.